Blog

Bu Üniversitelerden Mezun Olanların İşsiz Kalma İhtimali Yok Denecek Kadar Az!

Bu Üniversitelerden Mezun Olanların İşsiz Kalma İhtimali Yok Denecek Kadar Az!

Dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğu, her yıl yüksek başarılı mezunlar üretirken, işverenler, sık sık akademik kurumların, öğrencilerini iş dünyasına hazırlamaya yetecek kadar yapmadıkları endişelerini dile getirmektedir. Bununla birlikte, aşağıda sıralanan en iyi üniversitelerden herhangi birinde, özellikle de bu yılın en üst sıralarında yer alan bir şikayet seviyesinin olması muhtemel değildir.

QS World University Rankings, bilindiği üzere dünya üniversitelerinin çeşitli şekillerde araştırılıp farklı konulara göre listelendiği, üstünlüğü herkes tarafından kabul edilmiş başarılı bir platformdur. Bu platformun 2019 verilerine göz attığımızda yayınlanan Graduate Emploability Rankings (Mezuniyet sonrası istihdam sıralaması) adlı liste dikkatimizi çekti ve sizlere bu listeden ilk 5'ini aktarmak istedik. Ülkemiz üniversitelerini merak ediyorsanız, Boğaziçi Üniversitesi 251. ve ODTÜ 301. sırada yer alıyor. 

Mezun olur olmaz iş bulmanıza yardımcı olacak 8 üniversite diploması!

1- Massachusetts Institute Of Technology (MIT)
Massachusetts Institute Of Technology2- Stanford University
Stanford Univesity

 2- University Of California, Los Angeles (UCLA) 

UCLA

 4- Harvard University
Harvard university

 


 

5- The University Of Sydney
The University Of Sydney

Not: 
Listemizde iki tane 2. sırada yer alan üniversite olduğunu fark edebilirsiniz, bu bir hata değildir, aksine iki üniversite arasında kimin ikinci olduğuna karar vermek zor olduğu için iki üniversite de aynı sırada onurlandırılmıştır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..