Blog

Bugün Bir Kahramanın Ölüm Yıl Dönümü: Fethi Sekin

Bugün Bir Kahramanın Ölüm Yıl Dönümü: Fethi Sekin

Bugün Bir Kahramanın Ölüm Yıl Dönümü: Fethi Sekin

İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi Motosikletli Şahinler Timi’nde görevli 43 yaşındaki Fethi Sekin yaklaşık 9 yıldır görev yaptığı İzmir adliyesi önünde tam bir yıl önce bugün düzenlenen terör saldırısında şehit düştü.

Adliye Binası’nda C Blok istikametinde olağandışı bir şey fark etti 5 Ocak günü Fethi Sekin. Dikkati ve tecrübesi sayesinde fark ettiği o şey kendi hayatına mâl olsa da onlarca insanın hayatını kurtardı.

İşine tutkuyla bağlı olan Sekin, 1973 yılında Elazığ’ın Baskil ilçesine bağlı olan Doğancık köyü’nde dünyaya geldi. Elazığ’da Polis Okulu’nda okudu. Yıllığındaki bu not ise Sekin’in işini sevdiği kadar arkadaşlarının da onu sevdiğini gözler önüne seriyor;

“Polis okuluna efsane gibi gelip giden, uykusunda bile hoşkin oynama kabiliyetine sahip mert gakkoş’u karakteriyle, hoş gülüşüyle biz arkadaşları asla unutmayacağız...”

Fethi Sekin

2014 yılında ölümden dönmüştü Fethi Sekin. Caddeden karşı tarafa geçmek için hamle yapmış, o sırada adliyede duruşmaya gelen bir otomobil tek yön olan yola manevra yapınca ona çarpmıştı.

Çarpmanın etkisiyle havaya savrulup taklalar atarak yere yuvarlanan trafik polisi ambulansla alelacele Ege Hastanesi’ne kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Kazadan dolayı belinde ve sırtında meydana gelen zedelenmeler yüzünden Sekin’e 5 gün iş göremez raporu verildi.

Fethi Sekin Bayraklı

Bu olayı hafif zedelenmelerle atlatan şehit polis aynısını birkaç yıl sonraki olayda başaramadı ne yazık ki, hain terör onu da elimizden aldı.

Mekânın cennet olsun cömert insan, ışıklar içinde uyu...

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..