Blog

e-bursum

Burs Başvurularınıza Dair Her Şey !

Üniversite hayatına başladığınız andan itibaren harcamalarınız normalin ötesine çıkacağı için ilk öncelik öğrenci arkadaşlarımızın burs arayışlarına koyulmasından geçer. Kurum ve kuruluşların belirli burs prosedürleri ve tarihleri vardır ve bunları takip etmek çoğu zaman mümkün olmaz. Bugün sizlere bir önerimiz olacak ki o da bu zorlu süreçleri sizler adına takip edip sizlere sunan E-Bursum'dur.

E-Bursum, öğrencilerin bursa kolay ulaşmasını sağlamak ve burs sistemini kolaylaştırmak için çalışan bir kurumdur. e-bursum.com üzerinden burslarını gerçekleştirebilir, Türkiye’nin çeşitli burs veren kurumlarının rehberlerini okuyarak burs koşullarından, burs miktarlarından haber olabilir ve blogda yer alan burs başvuru rehberleriyle nasıl başvuru yapacağını, hangi belgelerin nasıl temin edebileceğini öğrenebilirsin. 

 

E-Bursum’dan Nasıl Faydalanabilirsin?

e-bursum

1- Burs Başvurusu Yap

E-Bursum sistemine üye olmakla başlıyor süreciniz. Üye olurken dikkat etmemiz gereken en önemli husus “Kişisel Bilgilerim” kısmındaki bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmak olacaktır. Kişisel bilgilerinizi doldurmadan burs başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Üye olduğunuza göre şimdi sıra burs aramakta. Profiline girip “Burs Ara” sayfasından hemen burs aramaya başlayabilirsin. Burs ilanlarının detaylarını inceleyerek kriterlerine uygun burslu bulabilirsin. Kendine uygun bursu bulduktan sonra geriye kalan başvuru belgelerini “Belgelerim” kısmından yükleyerek burs formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmak. Daha sonra ise yapman gereken tek şey destekçi tarafından burs başvurunun kabul edilmesini beklemek. Belgelerini ekledikten ve kişisel bilgilerini doldurduktan sonra istediğin kadar bursa başvurabilirsin. Değerlendirme sonuçları olumlu olarak açıklandığında ise tek yapman gereken banka bilgilerini sisteme eklemek olacaktır. Daha sonra burs senin!

 

2- Burs Veren Bloglar

Burs bulma sürecinin ilk adımı burs veren kurumlardan haberdar olma ve sana uygun bursları tespit etmek ile başlıyor. İşte tam bu blogdaki burs veren kurumların burs başvuru rehberlerini inceleyebilirsin. Ne kadar burs veriyorlar? Burs başvuru ön koşulları neler? Hangi durumlarda burslar kesilir? Bursları ne zaman başlar? Bunlar ve benzeri tüm soruları her vakfın kriterine göre ayrı ayrı hazırlandı. Hemen göz atmak için burayatıklayabilirsin. 

 

3- Burs Rehberleri

Burs başvuruları gerçekten çok zor ve karışık bir süreç olabiliyor. Bu süreçlerin daha kolay geçebilmesi için E-Bursum’da 3 tane rehber bulunuyor.

 

-Genel olarak nasıl burs alınacağını öğrenmek için tıkla.

-Burs başvuru belgeleri hangileridir? Bunları nereden temin edebilirim? Bu soruların cevabını öğrenmek için tıkla.

-KYK bursu ve kredisi nedir? Nasıl alınır? KYK genel rehberine ulaşmak için tıkla.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..