Blog

Burs Veren 7 Hollanda Üniversitesi!

Burs Veren 7 Hollanda Üniversitesi!

Kimi zaman hayallerimiz ülke sınırlarının dışında yer alır. Ve ilk etapta en büyük fırsat eğitimi yurtdışında almak gibi görülür. Aslına bakarsanız doğrudur da. Genel anlamda başarılı olan öğrencilerin şanslarını yurtdışı üniversitelerinde de denemesinde fayda var, neden mi? Çünkü bazı üniversiteler öyle güzel burs imkanları tanıyor ki eğitimi ücretsiz elde edebilirken bir yandan da yabancı bir ülkede eğitim görme, yaşama ve tek başına bir ülkede başka bir ülkenin vatandaşı olarak yaşayabilme tecrübelerini aynı anda edinebilir bir de üzerine minimum ingilizce olmak üzere yabancı dil de edinerek geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Hollanda, gençliğe sorulduğunda Avrupa'da en fazla tercih edilen ülkelerin belki de başında gelen ülkedir. Kurallarının katı olmaması, halkın refah düzeyinin yüksekliği ve kalabalık olmayışı ve en önemlisi de eğlence kültürü ile tüm dünyada cazibe merkezi haline gelmesidir. Bu yüzden de uluslararası öğrencinin ilk tercihidir. Öte yandan Hollanda'nın bazı üniversiteleri sadece AB üyesi olan ülkelerin öğrencilere değil bilhassa olmayanlara da güzel burslar sağlamaktadır.

Üniversitelerin bazıları, öğrencilerin sadece yıllık öğrenim masraflarını karşılamakla kalmıyor, öğrencilerin yaşam giderlerini, vize ücretlerini ve barınma masraflarını karşılamayı taahhüt ediyor. 


Geleneksel yel değirmenleri, laleleri, bisikletleri, klompen adı verilen ahşap takunyaları, holstein adı verilen inekleri, kanalları ve renkli binaları ilk aklımıza gelenler arasında yer alır. Avrupa’da yurtdışı eğitim arayan uluslararası öğrenciler için Hollanda; tarihi ve modern mimarisi, geleneksel ve sakin kırsal yaşamı, kültür çeşitliliği, Amsterdam, Leiden, Rotterdam, Groningen gibi öğrenci şehirleri ile dikkat çekerken, özellikle bilim ve mühendislik alanlarında araştırma odaklı eğitim veren yüksek kaliteli okulları, yenilikçi öğretim yöntemleri, düşük öğrenim ücretleri ve İngilizce dil seçenekleri ile göz doldurur. Ülkedeki eğitim kurumları, araştırma üniversiteleri ve uygulamalı bilimler üniversiteleri olarak iki gruba ayrılırken, lisans programları 3-4 yıl, master programları ise 1-2 yıl sürer. 

 

Öğrencilere burs veren 7 Hollanda Üniversitesi!


University Of Amsterdam
University Of Amsterdam

 Delft University of Technology
Delft University of Technology

 Eindhoven University of Technology
Eindhoven University of Technology

 Leiden University
Leiden University

 Utrecht University
Utrecht University

 

 


 


Maastricht University
Maastricht University

 University of Groningen

University of Groningen

Tüm bu üniversitelerin burs tarihlerini ve koşullarını öğrenmek için üniversitelerin sitelerini ziyaret edebilirsiniz!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..