Blog

yalova

Butik şehir Yalova’da Öğrenci Olmak

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en küçük şehirlerinden bir tanesi olan Yalova’da öğrenci olmak hakkında sizler için bir araştırma gerçekleştirdik.

Yalova şehri ; İstanbul, Bursa ve Kocaeli’ye yakın olmasının verdiği bir avantaj ile jeopolitik açıdan oldukça mantıklı bir noktadadır diyebiliriz.

Yaz ayları geldiğinde sahilinin ve doğal güzelliklerinin fazla olması nedeniyle çevre illerden oldukça fazla ziyaretçi alan Yalova adına bu sempatik hal bazı akşamlarda trafik olarak karşımıza çıkabiliyor.

Şehir içerisinde ulaşım konusunda söylenebilecek pek fazla şey yok çünkü her yer birbirine oldukça yakın bir şehir. Merkezinden en uzak köşesine 20 dakikada gidebilirsiniz dersek pek abartmış sayılmayız.

İnsanları açısından bir şey söylemek gerekirse, Yalova halkı karma bir halktır. İş olanakları ve büyükşehirlere olan yakınlığı nedeniyle farklı yörelerden insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu da dışarıdan gelen insanlar açısından kiralık evlerin popülerliğine ve dolayısıyla ev kiralarının biraz fazla olmasına sebep olmakta.

Sosyal imkanlar söz konusu olduğunda elbette kendine ait güzellikleri söz konusu lakin küçük bir şehir olduğu için pek fazla beklentinizi yüksek tutmayın deriz. Çevre illere gitmeyi göze alırsanız birçoğu birer saatlik mesafede bulunuyor ve konser, tiyatro vb. şeyleri oralarda bulabilirsiniz.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..