Blog

Captain Marvel Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Captain Marvel Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Beyazperdede yerini aldığından beri hakkında epey söz ettiren bir başka süper kahraman filmi geldi ve o da "Captain Marvel". Adından da anlayacağınız üzere bu karakter bir Marvel Comics karakteridir. Hadi gelin hep birlikte Marvel Evreni'nin bir başka kadın kahramanı Captain Marvel'ı ve filmi tanıyalım.

Filmin konusu
captain marvel hakkında bilmeniz gerekenler
Film hakkında verebileceğimiz en hoş bilgi, Carol Danvers adlı genç kızımızın Captain Marvel'a nasıl dönüştüğünden değil, aksine Captain Marvel olarak dünyaya nasıl düştüğünden bahsediyor. Carol Danvers; güzel, süper güçlere sahip bir kadındır ve gezegeni dolandıkça ara ara kendisine anılar kesitler halinde gelir. Geçmişte gezegenimizde yaşadığını ve burada bir hayatı olduğunu hatırlamaya başlayan genç kadının güvenebileceği tek kişi ise SHIELD çalışanı Nick Fury'dir. Geçmişini keşfettikçe kendine dair bilmediği yeni detayları keşfeden süper kahraman, bir yandan da şekil değiştiren düşmanları Skrull ırkı ile onu ölümden kurtararak kendileri gibi güçlü yapan erdemli Kree ırkı arasındaki savaşta önemli bir rol oynamaktadır. İki ırkın Dünya gezegeni üzerindeki savaşında bir taraf seçmek zorunda kalan Carol, bir süper kahraman olmak ne demektir bunu iyice sorgulayacak ve sonunda öğrenecektir de.

 Oyuncu kadrosu ve eğitim geçmişleri

1- lee Pace
lee pace

Filmde Ronan olarak karşımıza çıkan , daha önce efsane film serisi "Yüzüklerin Efendisi" nden de tanıdığımız usta aktör The Julliard School oyunculuk bölümü mezunu.

 2- Gemma Chan
Gemma ChanFilmde Doctor Minerva'ya hayat veren Gemma Chan ise Drama Centre London mezunu.

 3- Ben Mendelsohn
Ben Mendelsohn
Sıra geldi Talos'a, bu karaktere hayat veren isim ise Avustralyalı başarılı aktör Ben Mendelsohn ve kendisi Mercersburg Academy oyunculuk bölümü mezunu.

 4- Jude Law
Jude Law
Kendisi ve kariyeri hakkında söylenebilecek çok fazla şey var. Çünkü farklı farklı rollerde , her zaman muazzam oyunculuğu ile öne çıkmayı başarmış bir oyuncudur Jude Law. Şimdi de kendisini Yon-Rogg olarak izliyoruz ve usta aktör Alleyn's School mezunu.
 5- Samuel L. Jackson
Samuel L Jackson
Ustalar bir bir ortaya çıkmaya başladı ve sırada bir başka yıldız isim Samuel L. Jackson var. Büyük ismi görmediğimiz rol kalmadı gibi bir şey ki o aynı zamanda Marvel Evreni'nin Nick Fury'si. Usta aktör Morsehouse College mezunu.
 6- Brie Larson 
brie larson
Carol Danvers, yani Captain Marvel olarak karşımıza çıkan yeni kahramanımız Brie Larson. Son dönemin en beğenilen oyuncularından biri olan Larson , zaman içerisinde adından sıkça söz ettirecek gibi. kendisi Amerika Konservatuar Tiyatrosu mezunu

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..