Blog

Çevre Dostu 5 Üniversite!

Çevre Dostu 5 Üniversite!

Çevre dostu kampüs operasyonlarının ürettiği bariz enerji tasarruflarının yanı sıra, yenilikçi okullar sürdürülebilirlik uygulamalarını programlarının, süreçlerinin ve öğrenci deneyimlerinin tüm yönleriyle birleştiriyor. Bu üniversitelerde, sadece çevreye duyarlı bir ortamda yaşamaktan değil, sürdürülebilirlik uygulamalarında aktif olarak öğrenmek ve aktif olarak katılmak için birçok fırsatınız var.

Windmills in the Netherlands

Wageningen Üniversitesi

Hollanda'daki Wageningen Üniversitesi ve Araştırma 2015'te yayıldığından daha yüksek bir CO2 telafisi gösterdiğinde iklim nötrlüğüne ulaştı. Öğrenciler, sağladıkları programların ayrılmaz bir parçası olan çevresel sürdürülebilirlikle ilgili kurslar sunan çeşitli programlardan yararlanabilirler.

Üniversite, çalışmak ve ders çalışmak için ilham verici ve% 100 sürdürülebilir bir yer haline getirmek için kampüsünün kalbindeki Yeşil Ofise sahiptir. Amaç, tüm öğrencilere ve çalışanlara işyerlerinde sürdürülebilir seçeneklere erişim sağlamaktır. Ekim 2018'de, üniversite sürdürülebilirlik odaklı hem eğlenceli hem de ciddi etkinlikler, etkinlikler ve sempozyumlar hakkında Ciddi Sürdürülebilir bir haftaya ev sahipliği yaptı.

 

Zagreb, Croatia

Cebir Üniversitesi Koleji

Hırvatistan'daki Cebir Üniversitesi Koleji, amacı Asya ve Avrupa arasındaki bağları güçlendirmek olan kar amacı gütmeyen bu organizasyonun sponsorluğunda ASEF programına katılmak için 50 öğrenciyi ağırladı. 50 ülkeden uluslararası öğrenci ekipleri, yeşil ve çevre dostu büyümeye vurgu yaparak sürdürülebilir turizm ile ilgili projeler üzerinde çalıştı. Öğrenciler, ayrıca, yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve blockchain gibi mevcut ve gelecekteki dijital teknolojiler hakkında ilham veren konferanslar veren Cebir uzmanlarından da bilgi edindiler.

 

Aarhus, Denmark

Aarhus Üniversitesi

Danimarka'daki Aarhus Üniversitesi, öğrencilerin sürdürülebilirliği eylemde gördükleri ve kendilerine katılabilecekleri başka bir kampüstür. Örneğin, üniversite, gruplara ya da konferanslara ev sahipliği yaparken çevre dostu seçenekler seçmeye çalışıyor. Plastik şişeler yerine, katılımcılara yeniden kullanılabilecek BPA içermeyen sürdürülebilir su şişeleri verilir. Organik öğle yemekleri, üniversite çevresindeki alanda 12 kantini, misafirhanesini, fırınını ve kafesini işleten bir öğrenci organizasyonu olan Studenterhusfonden tarafından sunulmaktadır. Vizyonları, hepsi sıfırdan pişirilmiş, yerel bir kimlikle, Nordic kökenli, yüksek kalitede yiyecek sağlamaktır.

Öğrenciler, sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında bilgi sahibi oldukları ve çevresindeki topluma değerli katkılarda bulundukları bu operasyonlara katılabilirler.

 

 

Tallinn, Estonia

Tal Tech

Estonya'daki Tal Tech, yeni nesil mühendisleri besliyor, ülkede mühendislik kültürünü geliştiriyor, toplumun sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunuyor ve yenilikçi hizmetleriyle ulusal refahı artırıyor. Vizyonları sürdürülebilir bir dünyada yenilikçi bir Estonya yaratmaktır.

Okul, Estonya'daki akıllı yaşam tarzının savunucusu ve planlayıcısı olup, Çevre Mühendisliği ve Yönetimi ve Sürdürülebilir Enerjetik için Malzemeler ve Süreçler gibi yeşil ile ilgili çeşitli programlar sunmaktadır. TalTech kampüsü, 200'den fazla yüksek teknoloji şirketine de ev sahipliği yapmaktadır (örneğin, Skype).

 

Lausanne, Switzerland

Ecole hôtelière de Lozan (EHL)

İsviçre'deki Ecole hôtelière de Lozan (EHL), yapım aşamasında olan yeni bir Kampüs 2021 projesine sahiptir ve oldukça zorlu bir İsviçre ekolojik tanımı olan “Minergie-P” standartlarına sahip ilk İsviçre kampüsü olacaktır. Üniversite, binalar için ısı toplamak için jeotermal sondalar, üç Olimpik yüzme havuzuna eşdeğer bir yüzey alanı kaplayan fotovoltaik güneş panelleri ve okulun ısıtma ihtiyacının% 90'ını karşılayacak yeni bir atık su ısı geri kazanım sistemi ile donatılacak.

Bu arada, EHL aktif olarak birçok çevre dostu uygulamayı da kapsar. Sürdürülebilir bir sebze bahçesi çevre bilincini oluşturmaya yardımcı olur ve öğrencilerin yerel, kaliteli ve sürdürülebilir kaynakların önemini öğrenmelerini sağlar.

Çevre dostu bir üniversitede eğitim alma olanakları, kendilerini sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında bilgi edinmeye ve etraflarındaki çevreye ve topluma aktif olarak katkıda bulunma konusunda tam bir fırsat sunarak herhangi bir öğrencinin deneyimini zenginleştirir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..