Blog

Çevrimiçi Eğitim Konusunda Bilinmesi Gereken İlginç Detaylar!

Çevrimiçi Eğitim Konusunda Bilinmesi Gereken İlginç Detaylar!

Çevrimiçi (online) eğitim, her ne kadar Yeni Corona Virüs salgının şiddetini artırmasıyla birlikte sıkça duyulmaya başlamış olsa da, dünyanın birçok yanında yıllardır denenen bir eğitim biçimidir. Tabii günümüzde şu anda hemen hemen her üniversitemizin bu konu hakkında çalışmalar yaptığına emin gibiyiz. Halihazırda bu konuda geçmişten günümüze çalışmalar gerçekleştiren üniversitelerimiz de elbette söz konusuydu.

Eğitim, genel anlamda hayat mücadelesi söz konusu olduğunda olmazsa olmazdır. Kişi merak ettiği her şeyi edinmek ister, her bilgi biraz daha geliştirir işte tam olarak bu konuda çevrimiçi eğitim oldukça önemlidir.

Sizler için birtakım ilginç online eğitim hakkında bilgiyi sizler için derledik.

Çevrimiçi Eğitim Konusunda Bilinmesi Gereken İlginç Detaylar

Çevrimiçi Eğitim Konusunda Bilinmesi Gereken İlginç Detaylar 1

Çevrimiçi öğrencilerin yüzde 68'i deneyimli profesyoneller!
Çevrimiçi eğitimi seçen üniversite çağındaki öğrencilerde belirgin bir artış olsa da, çoğu çevrimiçi öğrenci zaten kariyer uzmanıdır. Daha spesifik olarak, yüzde 36'sı kendilerini bir kariyer alanından diğerine geçmeyi ümit ederek “endüstri değiştiricileri” olarak düşünürken, geriye kalan yüzde 34'ü “kariyer hızlandırıcıları” veya mevcut kariyerlerini geliştirmek isteyen çalışan profesyoneller.


Ortalama bir çevrimiçi öğrenci 32 yaşında!
Sadece yeni yüzlü lise mezunları ve eğitimlerine çevrimiçi olarak devam eden yeni lisans derecesi kazananlar değil. Çevrimiçi bir öğrencinin ortalama yaşı 32'dir; bu da çevrimiçi öğrenci nüfusunun ebeveynlerini, profesyonellerini ve aradaki herkesi içerdiğini, hepsinin yüksek lisanslarını takip ederek veya ilk yüksek lisans derecelerini kazanarak eğitimlerine devam etmek istediğini gösterir.


Çevrimiçi öğrencilerin yüzde 54'ü yarı zamanlı!
Çevrimiçi eğitimin esnekliği, derslerin kişisel bir programa yerleştirilmesine izin verdiği için tam zamanlı ve yarı zamanlı çevrimiçi öğrenciler arasında oldukça eşit bir bölünme vardır. İster kariyerinizi tam zamanlı bir öğrenci olmak için duraklatın, ister sınıflarınızı diğer yükümlülükler etrafında düzenleyin, çevrimiçi eğitimin yaşam tarzınıza uygun bir seçenek sunacağından emin olabilirsiniz.


Lisansüstü öğrencilerin çevrimiçi derece kazanma olasılıkları iki kat daha fazladır
Zaten bir lisansınız varsa, uygun bir çevrimiçi lisansüstü kurs bulmanız daha olasıdır. Aslında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yüksek lisans öğrencilerinin yüzde 22'si, lisans öğrencilerinin yüzde 11'ine kıyasla, yalnızca çevrimiçi eğitim almaktadır. Kariyer alanınıza derinlemesine dalmaya hazırsanız, en iyi bahsiniz online bir program olabilir.


Çevrimiçi kurumlar düşük bir öğrenci-profesör oranına sahiptir
Çevrimiçi eğitime olan talep artmaya devam ederken, çevrimiçi kurumların yüzde 97'si hala öğrencilerin profesörlere 25: 1 oranını koruyor. Bu, çevrimiçi öğrencilerin, dev konferans salonu tarzı sınıflarda gerçekleşmeyebilecek bireysel talimatlar ve geri bildirimler almasını sağlar.


Çevrimiçi eğitim genellikle geleneksel dereceden daha ucuzdur
Yurtlar, yemek planları ve resmi sınıflar olmadan, çevrimiçi dereceler genellikle tuğla ve harç meslektaşlarından önemli ölçüde daha ucuzdur. Aslında, çevrimiçi bir derecenin toplam maliyeti, geleneksel bir dereceden daha azdır. Çevrimiçi öğrenciler burslara ve mali yardıma erişebildikçe, bu azaltılmış maliyet yükü daha da büyük bir çekiştir.

 

Söz konusu verilerin büyük çoğunluğu ABD'ye aittir, çünkü çevrimiçi eğitim Amerika sınırları içerisinde uzun yıllardır denenmekte olan bir eğitim biçimidir.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..