Blog

Çevrimiçi İçerik Üreticileri (Influencer), Bu 7 Web Sitesinde Çalışırken Çok Para Kazandı!

Çevrimiçi İçerik Üreticileri (Influencer), Bu 7 Web Sitesinde Çalışırken Çok Para Kazandı!

Son yıllarda ülkemizde de büyük bir sıçrama gerçekleştiren blog ve vlog ya da fotoğraf gibi paylaşımlarıyla fenomen hale gelen ve gün geçtikçe daha da güçlü hale gelen içerik üreticileri söz konusu. İçerik üreticisi dediğimizde akıllarda şekillenmeyebilir eminiz ki (Youtuber, influencer) dersek daha da netleşmiş olur. İşte tam da konumuz bu. Çünkü herkes böyle şeyler yapmak istiyor fakat nereden ve nasıl başlaması gerektiği konusunda pek bir bilgi sahibi değil. Bu yazının bir rehber içeriği olmadığını belirtmemizde fayda var fakat eminiz ki bu yazıya göz gezdirdikten sonra hevesiniz ve hırsınız iki kat artış gösterecektir.

Recreate tarafından hazırlanan bir araştırma makalesi, Amerika’nın yeni yaratıcı ekonomisinin büyümesinden bahsediyor. Şirket, ABD’de yaklaşık 17 milyon insanın 2017’de çevrimiçi içerik yayınlarken para kazandığını tahmin ediyor.

Sürekli yenilik ve girişimcilik arzusundan yola çıkan internet, daha fazla insanı çevrimiçi olarak güçlendirerek tanıtımını artırıyor.

Veriler bu 7 web sitesi için derlenmiştir

Youtube
Etsy
Instagram
WordPress
Amazon Yayıncılık
Tumblr
Seğirme
İçerik oluşturucuları YouTube’dan en fazla kazandılar ve 2017’de sadece ABD’de 4 milyar dolar kazandılar. Bir sonraki büyük Instagram, Instagram'da içerik oluşturucuların kazandığı para, yılda yüzde 50 oranında büyüdü.

İşte Create Coalition tarafından derlenen grafik.

İçeriğinizi yayınlamak ve para kazanmak için bu web sitelerinden herhangi birini kullanıyor musunuz?

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..