Blog

Çevrimiçi İşletme Yüksek Lisansı (Online MBA) Yapmanın Kariyerinize 5 Faydası!

Çevrimiçi İşletme Yüksek Lisansı (Online MBA) Yapmanın Kariyerinize 5 Faydası!

Bir çevrimiçi MBA yapmayı düşündüğünüz zaman, çevrimiçi olarak çalışmanın kampüs içinde çalışmaya kıyasla avantajlarını ve dezavantajlarını karşılaştırırsınız. Potansiyel öğrencilerin sıkça merak ettiği konulardan biri, gelecekteki işverenler tarafından bir çevrimiçi derecenin algılanması ile ilgilidir.

Aslında, yakın zamana kadar, bazı işverenler çevrimiçi bir kalifikasyonun değerini sorgulamış olabilirler.

Bununla birlikte, çevrimiçi eğitimin artan popülaritesi, saygın işletme okullarını ve üniversiteleri, kampüs içi programlarının yanında akredite çevrimiçi MBA programları sunmaya itmiştir.

Sonuç olarak, işverenler, çevrimiçi MBA'in yalnızca kampüsteki MBA ile aynı değere sahip öğrenciler sağlamakla kalmayıp aynı zamanda çevrimiçi bir programla vurgulanan önemli becerilerle donatarak onları dijital işgücüne hazırladığını da fark etmektedir.

MBA derecenizi başarıyla tamamlamak, zaten işverenler için bir varlıktır. Bir çevrimiçi MBA tamamlarken, işyerinde de oldukça değerli olan bazı temel becerileri geliştireceksiniz. Zaman yönetimi, öz motivasyon ve öz disiplin gibi beceriler, aynı zamanda dünyaya yayılan sanal ekiplerle çalışabilme becerisi, kariyerinizi geleceğe taşımaya yardımcı olacaktır.

Bir çevrimiçi MBA sırasında geliştirdiğiniz beş temel beceri, işveren tarafından sürekli gelişen işyerinde çalışmanın yeni yolları için önemli olarak vurgulanmıştır.
 


1- Zaman yönetimi
Student checking his watch

Eğer “çevrimiçi MBA ve zaman yönetimi” ne gidecekseniz, çevrimiçi MBA okurken zaman yönetimi ile ilgili ipuçları içeren çok sayıda makale bulacaksınız.

Meselenin gerçeği, çevrimiçi okurken erteleme bir seçenek değildir.

Öğrenmeyi kendi programınıza göre yapma esnekliğine sahip olsanız da, geride kalma lüksünüz yoktur. Zaman değerlidir ve yakında iş, aile ve sosyal hayatı çevrimiçi MBA çalışmalarınızla birleştirmeye başladığınızda ne kadar değerli zamanın olduğunu anlıyorsunuz.

Online MBA sırasında öğreneceğiniz en büyük becerilerden biri, yaşamla ilgili günlük zorluklarla mücadele edebilmek için zamanınızı dikkatli ve üretken bir şekilde nasıl yönetebileceğinizdir - yalnızca çevrimiçi MBA çalışmalarınızı sonlandırmak için değil, aynı zamanda yönetmek için de harika bir varlık işinizde günlük iş yükü.

"Online MBA sırasında öğreneceğiniz en büyük becerilerden biri, zamanınızı dikkatli ve verimli bir şekilde yönetmenizdir."

 


2. Öz disiplin
 

Zaman yönetimi ve öz disiplin el ele gelir.

Çalışırken bile çalışmalarınıza odaklanıp motive olmanız, bir işveren tarafından çok değerlidir.

Bir işveren için, öz-disiplin, sorumluluk, çalışkan ve yönlendirilmiş niteliklerle eşleştirildiği için çok değerli bir beceridir - değişen sayısallaştırılmış işgücünde son derece önemli olacak tüm beceriler.
 


3- İç motivasyonlarınızı bulmak

İnsanlar dışarıdan ve içeriden motive olurlar.

Dışsal motive edici faktörler arasında rekabet ve toplum, para, şöhret, tanınma vardır; içsel motive edici faktörler kişisel tatmin, kişisel başarı ve tutku üzerine odaklanır.

İçsel motivasyon uzun ömürlü ve kendi kendine sürdürülebilir.

Çevrimiçi bir MBA'i başarıyla tamamlayabilmek için, öz disiplin ve zaman yönetimi çok daha belirgin hale gelir ve öğrenci dahili olarak motive olduğunda daha az ceza alır.

Bu içsel motivasyon bulmak aynı zamanda iş yerinde daha mutlu ve motive olur. Araştırmalar, iç güdülerle çalışan insanların daha başarılı olduklarını, çünkü daha fazla enerji, konsantrasyon ve daha az yanma şansına sahip olduklarını göstermiştir.

 

 

 


4- Sanal ekip çalışması

Birkaç Harvard Business İncelemesi, Dünya Ekonomik Forumu’nun “İşlerin Geleceği” raporu, Deloitte’in Dijital İşyeri raporu ve diğerleri, sanal ekip çalışmasının zaten başladığını, ancak yakın gelecekte daha da büyük bir gerçek olacağını doğruladı.

Dünya Ekonomik Forumu kısa süre önce uzaktan çalışmanın (telekomünikasyon, evden çalışma ya da evden çalışma olarak da adlandırılır) "işyerinde dönüşümün en büyük itici güçlerinden biri" olduğunu bildirdi.

Teknolojinin gelişmesi çevrimiçi MBA programlarının sanal bir ortamda programa ekip çalışması ve grup görevlerini dahil etmesini sağlamıştır.

Örneğin, Maastricht School of Management'ta (MSM), Online MBA, öğrencilerin sürekli fikirlerini paylaşması ve çevrimiçi platformda etkileşime girmesi gerektiğinden sanal ekip çalışması becerilerini geliştirecektir.

Çevrimiçi bir MBA'e sahip olmak, gelecekteki işverenler için son derece değerli olacaktır, çünkü sanal bir ortamda dünyanın her yerinden insanlarla nasıl çalışılacağını bilme güvencesine sahip olacaklardır.

"Teknolojinin geliştirilmesi, çevrimiçi MBA programlarının sanal bir ortamda programa ekip çalışması ve grup ödevleri eklemesini sağladı."
 


5- Çok kültürlülük
Student laughing with laptop

Çevrimiçi MBA, tüm geçmişlerden ve milletlerden yüksek vasıflara sahip kişilerin çevrimiçi sınıfa girmelerini sağlayan zaman, mesafe ve finansal kısıtlama engellerini ortadan kaldırır.

Geçmişte, çevrimiçi çalışmalar arkadaş sınıfınızı tanımadan, yalnız hapsi ile ilişkiliydi.

Bugün, teknolojinin yükselmesiyle birlikte çevrimiçi çalışmak, çevrimiçi ağ kurduğunuz ve dünyanın her yerinden gelen insanlarla görüşlerini tartıştığınız çok kültürlü ve bağlı bir deneyim olabilir.

Sanal ve çok kültürlü ekip çalışmasının bu kombinasyonu son derece önemlidir.

Financial Times makalesine göre, bir takımda çalışma yeteneği, çok çeşitli insanlarla çalışma ve bir insan ağı kurma, sürdürme ve genişletme yeteneği, işverenler için en önemli üç beceridir. Bu becerilerin tümü, çevrimiçi bir MBA'in çok kültürlü deneyimi ile geliştirilmiştir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..