Blog

Çevrimiçi (Online) Eğitimin 5 Faydası!

Çevrimiçi (Online) Eğitimin 5 Faydası!

Çevrimiçi öğrenme, ilk günlerinden bu yana büyük ölçüde büyüdü ve gelişti ve araştırmalar, öğrencilerin üçte birinin artık en az bir çevrimiçi ders aldığını gösteriyor. Aslında, son birkaç yıl içinde genel ortaöğretim sonrası kayıtlardaki düşüşe rağmen, derslerinin en azından bir kısmını çevrimiçi alan öğrenci sayısı artmaya devam etmiştir.

Çevrimiçi (Online) Eğitimin 5 Faydası! 2

Bir öğrencinin yüz yüze bir sınıfta çevrimiçi bir kursu tercih etmesinin birkaç nedeni vardır ve özellikle yetişkinler ve çalışan profesyoneller için çevrimiçi öğrenmenin faydaları çoktur. Dolayısıyla, bir çevrimiçi kursun sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, karar vermenize yardımcı olmak için çevrimiçi öğrenmenin en önemli avantajlarından bazılarını sıraladık.


1- Maliyet Tasarrufu

Çevrimiçi öğrenme, kampüste öğrenmeye kıyasla genellikle çok daha uygun maliyetlidir. Tabii ki, çevrimiçi bir sertifika veya diploma kazanmak için, yine de eğitim ücretleri ödemeniz ve bazı durumlarda kurs materyallerine yatırım yapmanız gerekecektir. Ancak çevrimiçi bir kurs genellikle geleneksel bir kolej veya üniversitedeki kampüsteki bir kurstan çok daha uygun olacaktır.

Çevrimiçi eğitim almak aynı zamanda tercih ettiğiniz üniversiteye gitmek için seyahat etmek ya da yer değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir, böylece konut ve ulaşım masraflarından da tasarruf edersiniz.


2- Daha fazla esneklik

Çevrimiçi öğrenme, bir aile kurma veya çalışma gibi diğer sorumluluklar nedeniyle tam zamanlı eğitim alamayan öğrenciler için iyidir. Çevrimiçi eğitim almak, çalışmalarınızı mevcut sorumluluklarınızla dengelemenize ve yalnızca sizin için uygun olduğunda eğitim almanıza olanak tanır.

Tabii ki, iyi bir öz disipline sahip olmak çevrimiçi öğrenmede başarılı olmak için çok önemlidir, çünkü son tarihler ne kadar esnek olursa erteleme için o kadar fazla alan vardır. Ancak uzun vadede, çevrimiçi eğitim, öz disiplininizi geliştirebilir ve hayatınızın geri kalanında size iyi hizmet edecek değerli zaman yönetimi becerilerini geliştirmenize yardımcı olabilir.


3- Özelleştirilmiş öğrenme

Çevrimiçi öğrenme, sınıf öğrenimi ile karşılaştırıldığında, daha özelleştirilmiş bir öğrenme deneyimi ve çalışma ortamı sağlar. Araştırmalar, çevremizi optimize etmenin ve daha verimli bir şekilde öğrenmek için rutin çalışmanın mümkün olduğunu göstermektedir. Örneğin, bazı öğrenciler sabahları daha odaklanmış hissederken, diğerleri geceleri okumayı tercih ederler. Benzer şekilde, bazı öğrenciler konsantre olmak için tamamen sessizliğe ihtiyaç duyarken, diğerleri biraz arka plan gürültüsünü tercih edebilir.


4- Kariyer gelişimi için fırsatlar

Çevrimiçi kurslar, mevcut becerilerini güncellemek isteyen veya kariyerlerinde ilerlemelerine izin verecek yeni beceriler geliştirmek isteyen çalışan profesyoneller için özellikle iyi bir seçenek olabilir. Aslında, bir ankette, çevrimiçi öğrencilerin% 44'ünün istihdamda iyileşme olduğunu ve% 45'inin çevrimiçi bir kursa katıldıktan sonra maaş artışı bildirdiğini bulmuştur.

En iyi yanı, esnek doğası ve satın alınabilirliği sayesinde çevrimiçi öğrenmenin herkesin mesleki gelişimlerine yatırım yapmasını ve yeni kariyer fırsatları açmasını ve hatta kariyerlerini tamamen değiştirmesini mümkün kılmasıdır.


5- Her yerden öğrenin

Çevrimiçi kurs almak, herhangi bir yere bağlı olmayacağınız anlamına gelir. Avustralya'nın kırsal bölgelerinde yaşayanlar için bu, çevrimiçi öğrenmenin en büyük avantajlarından biridir. Kırsal öğrenciler genellikle eğitim dezavantajındadır, çünkü üniversiteye gitmek için genellikle uzun mesafelere gidip gitmeleri veya tamamen yer değiştirmeleri gerekir, bu da oldukça pahalı olabilir.

Çevrimiçi (Online) Eğitimin 5 Faydası! 1Çevrimiçi kurslar, bu öğrencilere daha geniş bir yelpazedeki kurslara erişmelerini sağlayabilir ve seyahat etmelerine veya yer değiştirmelerine gerek kalmadan kendi ilgi alanlarında sertifika ve diploma kazanmalarına izin verebilir.

2020 yılı itibariyle tüm dünyanın etkisi altında olduğu pandemik bir durum da söz konusu olduğunda eğitimin aksamadığı tek alan çevrimiçi gerçekleştirilen kısmıdır. Bu yüzden online, çevrimiçi ya da e-öğrenme denilen eğitim türünün kıymeti bilinmelidir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..