Blog

Çevrimiçi (Online) ve Uzaktan Eğitim ile Diploma Alan Ünlüler!

Çevrimiçi (Online) ve Uzaktan Eğitim ile Diploma Alan Ünlüler!

Çevrimiçi eğitim, iş, çocuk veya diğer günlük sorumluluklarla hareket halindeki kişiler için mükemmel bir seçenektir. Çevrimiçi çalışmanın esnekliği, özellikle ünlüler tarafından rahatlığı ve gizliliği nedeniyle tercih edilmektedir. İşte çevrimiçi bir kursa katılmayı seçen 10 ünlü:

 


1- James Franco
Online eğitim alarak diploma kazanan 10 ünlü!

Oyunculuğu ile en iyi bilinen, Ananas Ekspresi, 127 Saat ve Örümcek Adam'daki rolleriyle James Franco, birinci sınıf öğrencisi için inanılmaz bir eğitim aldı. 2006'da Franco lisansüstü eğitimini alan UCLA'ya tekrar kaydolduktan sonra Columbia'da Yazma Programı, NYU Tisch Film Yapımı Sanat Okulu, Brooklyn Kurgu Yazma Koleji, Warren Wilson Şiir Koleji'nde okudu ve son olarak Ph . Yale Üniversitesi'nde İngilizce, Houston Üniversitesi'nde Edebiyat ve Yaratıcı Yazarlık alanında Doktora.

Ünlü, oyuncu-yazar-yönetmen çevrimiçi öğrenme konusunda o kadar tutkulu ki, şimdi bir çevrimiçi kurs öğretmekle ilgileniyor. Halen UCLA'da yüksek lisans film yapımı ve senaryo yazma derslerinde profesör olan Franco, “UCLA ve USC ve Cal Arts'ta (üniversiteler) ders veriyorum ama çevrimiçi bir film yapımı dersi yapacağım… UCLA ve USC, dünyanın en iyi film okullarından ikisi dünyaya girmek zor, pahalı, bu yüzden bunu karşılayamayan ya da içeri giremeyen insanlara öğretme fikrini seviyorum. ”


2- Steven Spielberg
online eğitimle diploma kazanan ünlüler!

DreamWorks film stüdyosunun kurucu ortaklarından ve 3 kez Oscar kazananının 50'den fazla film ve TV şovu, senaryo yazarı, yapımcısı,  ve belki de en iyi Schindler Listesi ve Tasarruf Özel Ryan, Jaws, ET ve Jurassic Park ile tanınıyor. 1968'de Spielberg, California Eyalet Üniversitesi'nden film yaratmaya konsantre olmak için ayrıldı, ancak 2002 yılında bağımsız üniversiteler ve uzaktan eğitim kursları ile çalışmasını bitirdikten sonra aynı üniversiteden Film Prodüksiyonu ve Elektronik Sanatlar bölümünden mezun oldu. Okul, kursu tamamlamak için gereken 12 dakikalık kısa film yerine Schindler Listesini kabul etti.

 


3- Nelson Mandela
 Nelson Mandela

Bir Johannesburg hukuk firmasında katip olarak çalışırken Nelson Mandela, Güney Afrika Üniversitesi aracılığıyla Sanat Lisans derecesi, yazışma tarzı tamamladı. Uzaktan eğitime yabancı olmadıkça, hapsedilirken Nobel Barış Ödülü sahibi Mandela, Londra Üniversitesi Dış Derece Programından Hukuk Lisans eğitimi aldı.

“Eğitim, dünyayı değiştirmek için seçebileceğiniz en güçlü silahtır.” - Nelson Mandela

 


4- Arnold Schwarzenegger

online eğitim ile diploma alan ünlüler

Bay Evren, Bay Olympia, Vali ve süper yıldız aktör Arnold Schwarzenegger en iyi Terminatör, Total Recall ve Predator'daki rolleriyle tanınıyor. 70'lerin başında Santa Monica Koleji'nde ABD'ye yeni göçmen olarak kolej kurslarına katılan Schwarzenegger bir B.A. Wisconsin Üniversitesi Uzaktan Eğitim ile 1979 yılında İşletme ve Uluslararası Ekonomi Yüksek Lisans.

 


5- Shaquille O'neal

uzaktan veya online eğitim alarak diploma kazanan ünlüler
Genç yaşta Louisiana Eyaletinden ayrılmak, ancak annesine bir gün dönmesini vaat etmek, NBA'de oynamak için Shaq hızla tüm zamanların en büyük basketbolcularından biri haline geldi. Sözünü sürdüren O’Neal, 2000 yılında LSU'da uzaktan eğitim kursları ile lisans derecesini aldı, 2005 yılında Phoenix Üniversitesi'nde çevrimiçi kurslar ile MBA yapmaya devam etti ve en son Barry Üniversitesi'nde Liderlik ve Eğitim alanında doktora yaptı.

Online MBA derecesini aldıktan sonra, O’Neal “Benim için spor her zaman, bilirsiniz, masal hayatı oldu. Ve buradaki gerçek hayat bu. Buradaki daha fazlası demek. ” NBA yıldızı ayrıca “Gerçeğe döndüğümde özgeçmişimde olması gereken bir şey. Bir gün basketbolu bırakıp herkes gibi düzenli bir iş bulmam gerekebilir. ”

 


6- Venüs Williams

venüs williams
Mağazacılık imparatorluğu, giyim tasarımcısı ve tenis yıldızı olarak piyasaya sürüldükten sonra Venus Williams, Indiana University-East tarafından sunulan çevrimiçi bir kurs aracılığıyla İşletme alanında eğitim aldı. Okullar İletişim ve Pazarlama Direktörü John Oak Dalton'a göre, “Gizliliğiyle ilgili pek çok endişemiz vardı, ama aslında kararları veren kişi o. Bugün resmi Twitter'dan ‘Go Red Wolves’ tweet attı, bu iyi oldu çünkü birçok insan uydurduğumuzu düşündü. Pek çok insan, burada okula giden Venus Williams adında başka birisine sahip olsak da. ”


7-Hilary Duff
hilary duff online graduate
Oyuncu, şarkıcı-söz yazarı ve model Hilary Duff, Disney’in Lizzie McGuire rolüyle ünlüdür. Ünlü kızkardeşi ve çoğu kez ortak yıldız Haylie Duff ile birlikte Los Angeles'taki Harvard Üniversitesi'nin okulundaki evinden çevrimiçi kurslar aldı. Hilary Duff, çevrimiçi öğrenmenin çok iyi olduğunu düşündü, blogunda “Harvard Üniversitesi için on-line dersler alıyorum. Gerçekten havalı! Okula geri dönme konusunda çok heyecanlıyım ve çevrimiçi dersler gerçekten harika! ”

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..