Blog

Çocuk Dahi Laurent Simons Üniversiteyi Bırakıyor!

Çocuk Dahi Laurent Simons Üniversiteyi Bırakıyor!

Laurent'in ailesi onu aldı çünkü onuncu doğum gününün ilerisindeki kursları tamamlayamadı.

Dokuz yaşındaki çocuk dahisi Laurent Simons, ebeveynleri tarafından Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'nden çekildi ve elektrik mühendisliği dersini tamamlamak için en genç kişi olma şansını öldürdü.

Çocuk Dahi Laurent Simons Üniversiteyi Bırakıyor! 1

Simons ebeveynleri, Belçikalı çocuğun 26 Aralık doğum günündeki onuncu doğum gününden önce mezun olmasını istedi ancak Üniversite, Laurent'in hala yapmak zorunda olduğu sınavları yaptırdığını savunarak zaman çizelgesine dahil değildi. 2020'nin ortalarında mezuniyet tarihi teklif edilen ailesi, onu okuldan almayı seçerek reddetti.
 


Laurent bir elektrik mühendisliği kursu tamamlıyordu

Çocuk dahi Laurent, on yaşına gelmeden mezun olabilmek için üç yıllık programı bir yıldan daha az bir sürede tamamlamak zorunda kalacaktı. Laurent’in babası Alexander Simons’un, basında çıkan haberlerde, üniversitenin, medyada Laurent’in dikkatini çektiğini belirterek, çocuğa çok fazla baskı yapması konusunda uyardığını söyledi.


Simons, “Bir çocuk futbolu iyi oynayabilirse, medyanın dikkatinin harika olduğunu düşünüyoruz. Oğlumun farklı bir yeteneği var. Neden bununla gurur duymasın ki?” Diyordu. Laurent'in 2020'de derecesini almasını umursamadığını söylemeye devam etti ama Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'nde sürecin adil olmadığını iddia etti.

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi, web sitesinde yayınlanan bir açıklamasında, hikayenin kendi tarafını açıkladı ve Laurent’in bu ay devam etmesi gereken sınav sayısından dolayı dersi tamamlamanın uygun olmadığını söyledi. Okul, ailesinin Laurent'in tamamlanması için zaman çizelgesini azalttığını ve çalışmalarını derhal durdurmayı seçtiğini söyledi.


Kapı hala Laurent'a açık

Okul, "Bir üniversite olarak, Laurent'in hızlı çalışma yolunu kolaylaştırmak için çok sayıda özel çalışma yaptık. Bu, zaten yüksek bir iş yükü ile uğraşan öğretmenlerden ve çalışanlardan büyük bir yatırım gerektiriyor." Dedi.


“Bu kişiselleştirmenin eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanmasına yol açmaması talihsiz bir durumdur… Denetleyicileri, yalnızca muazzam yetenekleri nedeniyle değil, aynı zamanda çok sempatik ve meraklı bir çocuk olduğu için onunla çalışmaktan zevk aldılar. bu nedenle, gerçekçi koşullar altında, eğitime devam etmek için hala açık ”dedi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..