Blog

Başka Şehirlere Öğrencisini Gönderen Ebeveynlere Tavsiyeler!

Çocukları Üniversiteye Başlayan Ebeveynlere Tavsiyeler!

Üniversiteye adım atmak birçoğumuz için gerçek hayata atılmak anlamı taşır. Sebebi ise hiç kuşkusuz üniversite hayatında yalnızca öğrenciliği değil, yetişkinliği de bir şekilde kendi bünyemize katmak durumunda kalabiliriz. Zira, ailenizden uzakta bir üniversite hayatı yaşıyorsanız gündüz size kahvaltı hazırlanmayabilir, ya da ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir eşyanız da ütülenmeyebilir. Peki, öğrenci gözünden bu tür bir çıkarım yapabiliyorken acaba aileler nasıl davranmalı herhangi bir fikri olan var mı? Bizim var ve bu kez hazırlamış olduğumuz yazımız ebeveynlerle ilgili.
Başka Şehirlere Öğrencisini Gönderen Ebeveynlere Tavsiyeler! 1
Çoğu öğrenci için, ebeveynleri, bakıcıları veya velileri, üniversite süreci söz konusu olduğunda önemli bir rol oynamaktadır. Bu bölüm, çocuklarının yaşamlarındaki en büyük adımlardan birini yapmalarına yardımcı olanların özellikle ilgilendiği alanlara odaklanmaktadır. Onlara yardım etmenize yardımcı olmak için buradayız!

 


Neden aile bu kadar önemli?
Başka Şehirlere Öğrencisini Gönderen Ebeveynlere Tavsiyeler! 2

Ailenin duygusal önemini bilmeyen yoktur. Bir ebeveynin varlığını hissettirmesi, kişiye ciddi anlamda güçlü duygular hissettirir ve konumuz aslında tam olarak bu duyguların dışında gelişenler.

Ebeveynler, birçok şeyin değişebileceği ve hepsinin ezici olabileceği bir zamanda önemli bir istikrar unsuru sağlar.

Duygusal destek ve aile üyelerinin sunduğu destek, üniversite yaşamına geçişe büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Finansal günlerden açık günlerde, kiraya verilmiş konaklama için kefil olmalarına kadar çok destek veriyorlar.
 


Çocuklarını farklı şehirlere öğrenim için gönderenler
Başka Şehirlere Öğrencisini Gönderen Ebeveynlere Tavsiyeler! 3
Tüm öğrenciler üniversitedeki evlerinden uzakta yaşamaz - yükselen sayıda öğrenci ebeveynleri veya aileleriyle evde yaşamayı seçer. Bu durumda, üniversite eğitimi ile birlikte gelen yaşam tarzı ve esneklik değişikliği için hazırlıklı olun.

Eğer bir ebeveynseniz ve üniversiteyi düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. İngiltere üniversiteleri, öğrenci desteği, burslar ve burslar ile birlikte çocuk bakımı ve kreşler için iyi destek hizmetlerine sahiptir.

Bu bölüm genel olarak ebeveynlere atıfta bulunurken, velilere ve diğer tüm bakıcılara ve katılabilecek destek yetişkinlere de aynı şekilde uygulanır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..