Blog

Coğrafya Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Coğrafya Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Coğrafya , onu inceleyenlerin aralarındaki niyeti araştırmak suretiyle iki insan davranışı ve doğal dünya kavramlarını birbirine bağlamasına izin veren bir konudur. Evet, Coğrafyanın yüceltilmiş bir boyama sınıfı olarak görüleceği günler sona ermiştir ve sizi dünyanın her yerine tarla üzerine götürebilecek bir konunun parçası olmak istiyorsanız, insan kirliliğinin etkilerini azaltmaya veya bu gezegenin kalıplarını incelemeye yardımcı olun ev diyoruz, bu rehber üniversitede Coğrafya ve Çevre Bilimi çalışıp çalışmayacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir.
coğrafya okumak için 6 geçerli sebep

1- Coğrafya ve çevre insanlık için önemlidir

Giderek daha modern ve görünüşte üretilmiş bir dünyada yaşamaya rağmen, insanlık sonsuza dek çevreye güvenecektir. Bitki yetiştirme yeteneği, su toplama kapasitesi veya doğal afetleri önleme gücü, çevremizdeki çalışma ve gezegenin coğrafyası hayati bir rol oynamaktadır. Gezegenimizin kalıplarını inceleyerek gelecekteki potansiyel tehlikeleri tahmin edebilir ve bu nedenle küresel ısınma gibi sonuçlardan kaçınmak için önlemlerin uygulanmasına yardımcı olabiliriz.

2- Yurtdışında eğitim potansiyeli

Coğrafya ve Çevre Bilimleri derecesi yurtdışında eğitim için potansiyel sunmaktadır. Yeni bir iklimin canlı ilk elden deneyimini sunduğu için birçok öğrenci için paha biçilmez olabilir, böylece öğrencileri seçtikleri dersle ilgili kalarak kendilerine güvenmeye zorlarlar.

3- Coğrafya geniş ölçüde deneyseldir

Bu, Coğrafya derecelerinin genellikle deneyime dayalı öğrenmeye dayandığı anlamına gelir. Bu, düzenli olarak pratik bir çalışmayı içerir; bu, bir üniversite öğrencisinden beklenen okuma yükünü dengelemeye yardımcı olur ve öğrencilere daha çeşitli bir öğrenme deneyimi sunar. Saha çalışması Coğrafyacılar için kilit bir beceridir, daha sonra Coğrafya, dünyanın etüdüdür, yani dereceye kadar fiziksel bir elementin sesini seviyorsanız, Coğrafya veya Çevre Bilimleri sizin için olabilir.

4- Transfer edilebilir beceri seti

Bir konu olarak, Coğrafya iyi takım çalışması becerilerine dayanmaktadır, çünkü birçok proje grup bazında olacaktır ve dış dünyada çalışırken elde edilecek kilit unsurlardan biridir. Ayrıca, bireyin veri kümelerini etkili bir şekilde tanımlama, yorumlama ve kullanma becerisini artıracak olan uzun yıllara dayanan gözlem sonuçları ile veri analizi becerileri geliştirilecektir.

5- Coğrafya size geniş bir kariyer seçeneği sunar

Coğrafya mezunları, seçtikleri kariyer yolunda serbestçe dinlenirler. Öğretmenlikten, turizme veya askerlikten pazarlamaya bu derece, mezunlara en iyi şans ve kariyer yollarını seçme şansı vermek için analiz, takım çalışması, hesaplama ve daha pek çok konuda beceri geliştirmeye yardımcı olur.

6- Kültürel farkındalık

Kaçınılmaz olarak, Coğrafya ve Çevre ile ilgili her şey insan davranışını ve bu davranışın çevre açısından ne ölçüde farklılık göstereceğini içerecektir. Bir ülkenin coğrafyasını inceleyerek, belirli kültürlerin neden bazı bitkileri tarla ettiğini ya da belirli bir insan grubunun neden evlerini belirli bir şekilde tasarladığını anlamaya başlayabilirsiniz. Son derece farklı insanlardan oluşan bir dünyaya maruz kalarak, tomurcuklanan bir Coğrafyacı veya Çevre Bilimcisi insan yaşamının zengin dokusunu deneyimliyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..