Blog

Şahsiyet dizisi

Çok dikkat çeken "Şahsiyet" dizisinin oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

PuhuTv ve Ay Yapım işbirliğinde gelen ikinci dizi olarak acaba ilk dizi Fi ile yarışabilecek mi diye merak uyandıran ve yayınlandığı andan itibaren izleyen herkesi kendine bağlayan dizi "Şahsiyet" konusunda bir incelemede bulunup bunu sizlere aktarmak istedik.

Kısaca diziden bahsetmek gerekirse; uzun yıllar adliyede çalışmış olan Agah Beyoğlu'nun sürekli olarak gerçekleştirmek isteyip hatırlama korkusuyla vazgeçtiği cinayetlere kendisine konulan Alzheimer hastalığı teşhisi ile başlama kararı almasıdır. Agah Beyoğlu karakterini Haluk Bilginer canlandırıyor ve kendisinin gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği cinayetler hakkında kendisini takip etmesi için 100'den fazla erkeğin yanında tek kadın komiser olarak görev yapan Nevra Elmas'a notlar bırakıyor. Sonrasını merakla izleyip göreceğiz.

Şahsiyet dizisi oyuncuları ve mezun oldukları üniversiteler;


Haluk bilginer 


Filmin ana karakteri Agah Beyoğlu'nu canlandıran Bilginer; Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu

Cansu Dere


Başarılı komiser Nevra Elmas'ı canlandıran Dere,kendisini uzun süre modelliği ile tanıdık ama kendisi aslında İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunu bir arkeolog

Metin Akdülger


Dizide başarılı ve tutkulu bir gazeteci olan Ateş Erbey'i canlandıran Metin Akdülger, Tiyatroya başlamadan önce arkadaşlarıyla kısa filmlerle uğraştı. 2006'da Koç Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünü okumaya başladı. 2010'da Seni Aptal Romeo adlı tiyatro oyunuyla tiyatroya adımını attı 2011 yılında bölümünden mezun oldu.

Şebnem Bozoklu

 Agah Beyoğlu'nun kızı Zuhal'i canlandıran Bozoklu 1996'da Kadıköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat MerkeziOyunculuk Bölümü'ne başlayan Bozoklu, 2004'te oradan mezun oldu.

Hüseyin Avni Danyal

Kendisini henüz karakter olarak görememiş olsak da dizide önem sahibi biri olacağı konusunda çok fazla konu konuşuluyor.12 Nisan 1962 yılında dünyaya gelen Hüseyin Avni Danyal, 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu.

Necip Memili

Dizinin başkomiseri olarak izlediğimiz Necip Memili ;27 Mayıs 1980 yılında Adana'da doğdu. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..