Blog

Corona Virüs Salgını Devam Ederken Serbest Çalışma (Freelance)!

Corona Virüs Salgını Devam Ederken Serbest Çalışma (Freelance)!

Coronavirüs salgını Avrupa ve diğer ülkelerde hayati fonksiyonları durma noktasına getirdi. Karantina sürecinde herkes evlerine kapandığı için gelir kaynağı yaratma konusunda sıkıntı yaşayanlar olabilir. İşte tam olarak bu noktada evlerinizden yapabileceğiniz birtakım iş fırsatları sizi bekliyor olabilir ki onları keşfetmek oldukça önemli.

Corona Virüs Salgını Devam Ederken Serbest Çalışma (Freelance)! 1

Dünya bu virüs yüzünden işsizlik problemine doğru ilerliyor. Örnek vermek gerekirse yalnızca İrlanda'da, koronavirüs nedeniyle yaklaşık 140.000 işçi işten çıkarıldı. Bu sayı restoran çalışanları, barlar ve bar personeli ile çocuk bakım çalışanları gibi diğer küçük endüstrilerden oluşmaktadır. 

Çalışanların işten çıkarıldığı bu kriz zamanında, serbest çalışma potansiyel olarak yeni bir şekil alabilir ve belki de birçok insanların ihtiyaçlarını karşılama konusunda fırsatlar sağlayabilir.

Büyük kilitlenme zamanlarında, zamanlarını yapıcı bir şekilde geçirmelidir. Hala evde kalabilir ve bilgisayarlarını, dizüstü bilgisayarlarını serbest çalışan olarak kullanarak para kazanabilirler. Öğrenmesi gereken tek şey yeni bir beceri, herhangi bir serbest piyasaya kaydolmak ve projelere teklif vermeye başlamak.

Coronavirus salgın krizinin bu döneminde serbest çalışma işi büyüyecek gibi görünüyor, çünkü daha fazla şirket, iş kalitesinden ödün vermeden evden rekabetçi bir fiyatla çalışabilecek uzak çalışanları işe alarak işleri halletmek istiyor.

Corona Virüs Salgını Devam Ederken Serbest Çalışma (Freelance)! 2

Serbest çalışmak, yalnızca eğitimini aldığınız bir konu üzerine olmak zorunda değil. Hobilerinizi de bir çalışma alanına çevirebilirsiniz. Evlerinizde zaman geçirmek için yapmış olduğunuz bir şeyleri ticari olarak değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden enseyi karartmayın arkadaşlar, gıda mühendisi olabilirsiniz ya da avukat, bu kesinlikle zor bir şey değil, belki de içinizde bir yazar yatıyordur, ya da başka bir şey mutlaka vardır. Önemli olan kendinizi keşfetmenizdir.

Gelecekte, serbest çalışma tabağınız büyürse, kim bilir, asla tam zamanlı çalışmaya geri dönmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..