Blog

Çukur dizisi oyuncuları hangi bölümden mezun ?

"Çukur" Dizisi Oyuncuları Hangi Okul Mezunu ?

Türkiye'de bir çok oyuncunun asıl mesleği oyunculuk olmamasına rağmen, oyunculuğu başarılı bir şekilde yapabildiklerini görebilmekteyiz. Bu yazımızda ise ülkemizde en çok izlenen dizilerden biri olan "Çukur" dizisi oyuncularının hangi okul ve bölümlerden mezun olduklarını sizin için araştırdık. Buyurun hep beraber bakalım. 

1 - ARAS BULUT İYNEMLİ ( YAMAÇ )Aras Bulut İynemli 25 Ağustos 1990 İstanbul doğumlu. Türkiye'deki bir çok başarılı dizide kendini kanıtlamış olan Aras,İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümümezunu.

2 - DİLAN ÇİÇEK DENİZ ( SENA )Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 Sivas doğumlu. Kendini bize Miss Turkey güzellik yarışmasında modellik yaparak tanıtmıştı ve bu sayede Türkiye'yi 2015 yılında Miami'de düzenlenen kainat güzellik yarışmasında temsil etmiştir. Dilan bu başarılarının yanı sıra bir çok dizide rol almıştır. Eğitimine,Ege Üniversitesi  Turizm Rehberliğibölümünde devam eden Dilan, asıl istediği bölümün Karşılaştırmalı Edebiyat olduğuna karar vermiş ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçerek eğitimine burada devam etmektedir.

3 - ERCAN KESAL ( İDRİS )Ercan Kesal, 1959 yılında Avanos, Nevşehir'de doğmuştur. Aslında kendisinin bir çok mesleği var diyebiliriz. Yazarlık, şairlik, oyunculuk, psikologluk ve doktorluk. Eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesin'de  tamamlamış olan Ercan Kesal, ihtisasını yaparak klinik psikologu oldu. 2004-2006 yıllarında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji dalında Master Eğitimini bitirdi. Şu anda ise Yeditepe Üniversitesi'nde Sosyal Antropoloji Doktora Eğitimine devam etmektedir.

4 - ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL ( VARTOLU SAADETTİN )Erkan Kolçak Köstendil, 1983 yılında Bursa doğumlu. Üniversite eğitimini,Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olarak tamamladı. 

5 - RIZA KOCAOĞLU ( ALİÇO )Rıza Kocaoğlu 9 Mart 1979 tarihinde İzmir Tepecik'de doğmuştur. Belki de dizide, bizi kendine bağlayan en net karakterlerden birisi diyebiliriz. Bir çok dizi de rol alan Kocaoğlu eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi  Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır. 

6 - ÖNER ERKAN ( SELİM ) Öner Erkan , 4 Ocak 1980 İzmir doğumludur. Lise yıllarında başlayan oyunculuk merakına tiyatro kurslarıyla devam eden Erkan, 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Daha sonra ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı.

 7 - KUBİLAY AKA ( CELASUN )1995 yılında İstanbul'da doğan Kubilay Aka , eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Özel bir havaalanı şirketinde çalışan Aka , Ufuk Ergin ve Ozan Doğulu tarafından havaalanında şans eseri keşfedilen şanslı oyuncular arasında. 

8 - NEBİL SAYIN ( MUHİTTİN )1971 yılında İstanbul’da doğan Nebil Sayın, Eğitimini, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünde tamamladı.

Peki ya "Game Of Thrones" dizisi oyuncuları nereden mezun ? Bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..