Blog

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!"

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!"

Kariyer basamaklarında adım adım ilerlemeyi amaçlarken önümüze çıkan ilk engel, ilk iş kabulümüzdür. Şansı olan kendi işini kurabilir fakat önemli olan bir şekilde özenle hazırlanmış olan CV (Cirriculum Vitae) yani özgeçmiş birilerinin dikkatini çekmeli ve onlarca belki de yüzlerce aday arasından sizi sözlü mülakata çağırmalıdır. İşte tam da bu noktada her gün birbirinden farklı örneklere rastlayabiliyoruz. 

Geçmiş zamanlarda etkileyici bir CV dediğimizde aklımıza gelen şey beyaz bir sayfanın üzerine dizilmiş yetenekler, tecrübeler ve etkinlikler bütünüydü. Zaman geçtikçe CV'lere fotoğraflar eklenmeye, sonrasında renklenmeye, şimdilerdeyse bambaşka şekillere bürünmeye başladı.

İş başvurusu, evrak dağlarını içeren sıkıcı bir süreçtir. Bu, her şeyin estetik açıdan çekici görünmesini sağlarken, her bir sayfayı doldurması gereken başvuru sahibi için sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda her bir başvuranı ve evraklarını sıralaması gereken işvereni de taşıyabilir. Tedium nedeniyle, öne çıkmak ve özgeçmişler ve CV'ler üzerinde yeni bir dönüş yaratmak popüler hale geldi. Buna ek olarak, yaratıcı bir özgeçmiş yapmak hem işveren hem de işveren için eğlenceli olabilir, çünkü iş avının monotonluğunu geliştirir ve çok ihtiyaç duyulan bir eğlence unsuru ekler.

İşte sizler için yaratıcı fakat bir o kadar da riskli bir CV çalışması ve bu çalışmayı gerçekleştiren tasarımcının aklından geçenler:

"Benim adım Andy Morris ve Güney Galler Üniversitesi'nden LEGO minifigür şeklinde benzersiz bir CV ile iş başvurularımı canlandıran yeni bir tasarım mezunuyum. Tasarım felsefemi ve oyuncaklarla ilgili deneyimimi, beni akranlarımdan ayıran bir LEGO minifigure CV oluşturmak için kullandım.

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 4

Klasik özgeçmişteki eğlencem, bir yandan bir dizüstü bilgisayar ve diğer yandan minyatür bir özel baskılı CV tutan, kendi benzerime benzeyen bir minifigure şeklinde geliyor. Bu arada ambalaj, normalde Comic-Con'un beğenilerine ayrılan özel LEGO figürleri gibi görünecek şekilde tasarlanırken, aynı zamanda işime özgü tasarım öğeleri de içeriyor. Tüm paket ve minifigure, sevgili tuttuğum bakım, detay ve tasarım felsefelerini sergilerken, eğlenceye ve yeniliğe olan bağlılığımı aktarıyor. Bu, gerekli bilgileri aktarırken beni çağdaşlarımdan ayıran ilginç bir CV oluşturmak ve doğru yaklaşımı kullanırsanız her şeyin eğlenceli olabileceğini kanıtlamak için bir araya geliyor."

 

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 6

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 5

 

 

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 3

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 2

 

CV'sini Lego'dan Yapan Tasarımcı "Andy Morris!" 1

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..