Blog

daha önce başarısız olmuş olan 5 başarılı insan

Daha Önce Başarısız Olan En Başarılı 5 İnsan

Bazıları başarının zaman ve çaba gerektirdiğini söylerken, bazıları da işlerinin sırrını şansa bağlamaktadır. Burada, kariyer basamaklarına tırmanmak için mücadele eden ve sonunda güneşin altında yer alan insanların listesini sunuyoruz. 


1- Thomas Edison.

Geleceğin dehası olmasına rağmen, öğretmenlerin onu okulda zorbalığa uğratmasıyla asla meşhur olamazdı. Sınıfta dolanırken yarattığı izlenim, derslere odaklanmaması, öğretmenlerini çocuğun umutsuz olduğuna ikna etti.

Şans eseri, Thomas Edison, okul yönetimiyle aynı fikirde olmadı ve icat yapmaya ve doğal yeteneklerini geliştirmeye devam etti, bu da onun bir ampul yaratmasıyla sonuçlandı. Çok iyi, kendi başına bir fikri vardı ve çoğu öğrenciyi utangaç ve aşırı duygusal kılan lise stresinin üstesinden gelmeyi başardı.


2- Elvis Presley

Şaşırmış olabilirsiniz, ama Elvis Presley hemen bir yıldız olmak için uyanmadı. Onu “Kral” olarak tanıyoruz, ancak bu başlık, finansal sorunların ve kişisel korkuların üstesinden gelmek için mücadele ettiği için sanatçıya kolay gelmedi. İlk kayıtları ve şarkıları yapımcılar üzerinde bir etki yaratmadı ve şarkıcı hafifçe yetenek ve inançtan yoksun olduğu söylendi.

Daha sonra, müzik endüstrisindeki bazı patronların Presley'le ciddi bir konuşması sonrasında , sahnede performansının çok zayıf olduğu belirtildi. Sesin kalitesinden memnun olmadılar ve ona bir şans vermek için tereddüt ettiler. Elvis, daha sonra gazetecilere müzik endüstrisinden ayrılmasının istendiğini ve bir kamyonu sürmeye geri döndüğünü ve gerisinin tarihe geçtiğini söyledi.
3- Vincent van Gogh

Kariyeri boyunca, Vincent van Gogh sadece bir resim satmayı başardı ve bunun nedeni onun çağdaşları ve meslektaşları tarafından takdir edilmemesiydi. Sanatı onun hayatıydı, ama Vincent’ın öğretmenlerinden bazıları onun meşhur olması için çok tuhaf olduğunu düşünüyordu.
Ne yazık ki, depresyon ve yaşamdaki genel hayal kırıklığı ilerledi ve sonuçta zamansız bir şekilde ölüme yol açtı. Bu üzücü, ama seyirci resimlerinin değerini ve onun muazzam yeteneğini ancak Van Gogh'un ölümünden sonra anlamaya başladı.


4- Abraham Lincoln

Abraham Lincoln,ilk olarak kongre seçimleri için aday oldu. Başka bir adaya karşı kaybetmesine rağmen, senato üyeleri tarafından retorik çabaları fark edilmiş ve birçok nüfuzlu insanın güvenini kazanmayı başarmıştır. Abraham Lincoln, kelimenin en iyi anlamında kendini yaratmış bir adamdı.
Temel eğitimin bir politikacı olmak için yeterli olmadığını biliyordu, bu yüzden başarıya ulaşmak için kendi programını kurdu. Abraham Lincoln, lise ile mücadele eden herkes için bir örnektir . Lincoln'e göre, başlangıçtan beri zengin olmasa bile, doğal yeteneklerini incelemek ve geliştirmek hiç bitmedi. Ve devlet başkanlığı kendisi için tesadüf olmadı.

 
5- JK Rowling

JK Rowling ve Harry Potter efsanesi bir başarıya dönüşmeden önce, bekar bir anne idi. Kendisine olan inancını kaybettiğini itiraf ediyor ve kaderinde hiçbir değişiklik beklemiyordu. Harry Potter, bu zamanlar boyunca ona yardım eden kişiydi aslında.
İşleri, dünyaya yeteneklerini gösterme şansına sahip olana kadar ünlü yayıncılar tarafından reddedildi. Zengin olduktan sonra Rowling, başarısının geçici mi yoksa uzun ömürlü olup olmadığından emin olmadığını itiraf etti. Ancak Harry Potter hayranları, sevdikleri karakterin annesi kahramanın edebi macerasına devam etmeyi planlarken mutlu olabilir.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..