Blog

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu?

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu?

Çizgi roman tarihinin en karizmatik karaktlerinden bir tanesi olan esrarengiz milyoner Bruce Wayne'in her konuda bilgi sahibi olması sürekli olarak akıllara acaba Bruce Wayne hangi üniversitede ne okudu? Ya da kendisini nasıl bu kadar donanımlı hale getirdi gibi soruları akla getiriyor. 

Çocuk yaşta başına gelen travmatik bir olay sonrasında ailesini kaybeden ve ergenlik çağında yetişkin haline gelen Bruce Wayne'in eğitim kariyeri aslına bakarsanız, okullarla sınırlı değil fakat onun da bir üniversite diploması var.

Şu andaki süreklilikte hikayenin ne olduğundan emin değiliz diyebiliriz fakat Bruce Wayne'in en az lisans derecesine sahip olması gerektiğini hepimiz zaten biliyoruz çünkü FBI'ya girdi ve Quantico'da eğitim gördü ... İlk eğitiminden kısa bir süre sonra FBI'dan ayrıldı çünkü amaçlarına uygun değildi.

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu? 1

Bruce, Gotham Eyalet Üniversitesi'nden mezun oldu diye bazı kaynaklarda yer alıyor olsa da kanıtlı olarak bir başka üniversite diploması da söz konusu, ayrıca dünyanın farklı yerlerinde, çeşitli disiplinlerde büyük ustaların eteklerinde okudu.


Akademik kaydı, bilgisinin kapsamını uzaktan yansıtmayacaktı, çünkü uyanık olacağını bilmeden önce bile, bu kişiyi ilgisiz bir oyun çocuğu olarak yaratmıştı. Bir hikaye onu bir sınıfa gideceğini ve aktif olarak esneme ve sıkıldığını ve profesörü üzdüğünü anlattı. Ertesi gün Bruce, uygulama için kılık değiştirdi ve sınıfa gitti ve öğretmene katıldı ve öyle titizlikle sordu ki, ders sonunda profesör, bir araştırma görevlisi olarak yarı zamanlı bir iş isteyip istemediğini sordu ...

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu? 2

Konuyla ilgili üç ayrı makale yayınlayan Yale Mezunları Dergisi'nin editörlerine göre, kurgusal alümüs kanallarını mahkemeye çıkarmak için Bruce Wayne, Yale'den hukuk diploması aldı.

Komik tarihçi Chip Kidd, tek bir delil panelini ortaya koyuyor ...

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu? 3

Batman başlıklı makalenin gösterimi üniversiteye nereye gitti?
Aslen 1974'te Detective Comics # 439'da ortaya çıkan "Stalker'ın Gecesi" adlı 14 sayfalık çizgi roman hikayesinin son panelinin bir detayı. Her şeyden önce, bu Steve Englehart'ın yazdığı, Sal Amendola ve Dick Giordano'nun sanatıyla yazdığı harika bir hikaye Bu son panelin arka planında, duvarda çerçeveli bir belge, diploma var. Son derece güçlü bir büyüteç kullanarak, bundan ancak zorlukla çıkabilirsiniz. . . Yale Hukuk Fakültesi. Onu keşfeden kartal gözlü sleuth'a boyun eğdim. Hikayeyi yıllar boyu defalarca tekrar okudum ve daha önce hiç bu kadar küçük detayı fark etmedim.
Bu arada, Ghost Rider'ın bir Vassar adamı olarak sahip olduğu Şampiyonlar'ın bir sorununu hatırlıyor gibiyim. * Devam ederken, Yale hukuk kütüphanecisi Fred R. Shapiro, Batman'in gerçekten bir Yale uydu kampüsüne nasıl katıldığını tartışıyor ...

DC Evreni'nin Sevilen Karakteri Batman Hangi Üniversite Mezunu? 5

İfadeleri ve formatları oldukça sıradışı. Ve coğrafi referansları gizemli: diploma, GOTHAM'ın altında YENİ HAVEN'in yer aldığı YALE ÜNİVERSİTESİ'nden. Sadece Bat-evreninde, Yale Hukuk Fakültesi'nin Gotham City'de bir şube kampüsü olduğunu söyleyebiliriz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..