Blog

Double Master Yapmanın Faydaları!

"Double Master (Çift Yüksek Lisans)" Yapmanın Faydaları!

Her zaman mezun olduktan sonraki adımı düşünmeye başlamak için asla erken değildir. Bazılarınız zaten daha yüksek öğrenim seçeneklerinin peşinden koşma fikriyle oynuyor olabilir veya şimdiye kadar aklınızı bile geçmemiş olabilir.

double master yapmanın faydaları ! 1

MBA'ler ve diğer uzmanlaşmış işletme yüksek lisans programları, gerçekten düşündüğünüz bir şey olduğu sürece kendiniz, kariyeriniz ve geleceğiniz için değerli bir yatırım olabilir. Intrigued? Olmalısın. Çifte yüksek lisans derecesini keşfetmek için ideal bir yol olmanın yedi nedenini keşfetmek için okumaya devam edin.


İlgi alanlarınızı örtüştürmenin iyi bir yolu
İlgi alanlarınızı yalnızca bir yüksek lisans derecesine kadar azaltmak kolay değildir, özellikle hangisinin sizin için uygun olduğunu bilmek zor olabilir. Neyse ki, bir çift yüksek lisans derecesi, entelektüel merakınızı birden fazla ilgi alanı için tatmin etmenize izin verir.

İşletme Yüksek Lisansı (MBA), dünya genelindeki işletme eğitiminin filigranıdır ve iletişim ve liderlik becerilerinizin yanı sıra genel yönetim anlayışınızı da güçlendirir. Uzmanlaşmış bir işletme yüksek lisans derecesi belirli bir iş alanı açığının piyasa taleplerini karşılamayı amaçlamaktadır. Her ikisi de çok farklı derecelerde olsalar da birbirlerini iyi tamamlarlar.


Farklı endüstriler hakkında daha iyi bilgi edineceksiniz
Çift yüksek lisans derecesi işletme dünyasına daha kapsamlı bir görünüm sağlayabilir. Lisans düzeyinde sadece işletme veya finans yönetimi eğitimi almış olsanız bile, çift yüksek lisans derecesi her şeyi bir araya getirir, böylece işletme, yönetim ve finansın çeşitli unsurlarının nasıl birleştiğini ve işbirliği yaptığını anlayabilirsiniz.


Kariyer fırsatlarınızı ve potansiyel kazancınızı artırabilir
Bunlar belki de pek çoğunun lisansüstü eğitim alma fikrini düşünmesinin en belirgin nedenlerinden ikisidir. Mevcut lisansüstü iş piyasasında olduğu gibi rekabetçi olduğu için, çift ustalık yeterliliği, kariyerinizde daha önce daha üst düzey veya yönetici bir iş rolü alma şansınızı artırmak için ihtiyacınız olan sıçrama tahtası olabilir.

 


Ağ bağlantılarınızı genişletin
Öncelikle, yalnızca uygulamanın değil ağın değerini anlamanız önemlidir çünkü genişlettiğiniz ağ belki de geleceğinizi yönlendirebilir.

İş ortamı hızla gelişiyor ve bu nedenle değerli kişileri kurmanız ve sürdürmeniz önemli. Bu sadece dersin başlamasını beklerken bir kurs arkadaşına kendinizi tanıtmakla kalmıyor, aynı zamanda konuşmaya katılmak, sorular sormak ve cevaplarınızla cömert davranmakla ilgili.

Eğitim dünyası, hayatın her kesiminden insanlarla dolu, hareketli bir merkezdir ve profesyonel ağ bağlantılarının yapılabileceği en kolay yerlerden biridir ve kiminle tanışabileceğinizi asla bilemezsiniz, bu nedenle bunu kendi yararınıza kullanın.


Eğitiminizi kariyer hedeflerinize uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz
Lisansüstü çalışmaya devam etmek için motivasyonlarınızı göz önünde bulundurmak iyidir - aklınızdaki kariyer daha ileri çalışmalar gerektirebilir. Özellikle işletme, finans veya yönetim söz konusu olduğunda.

Bu yüzden birçok yüksek lisans programı, sizin için uygun bir kariyer yolu planlamanıza yardımcı olmak için akademik müfredatınızı özelleştirmenize izin verir. 

MBA'i ilk yılda tamamladıktan sonra, ikinci yılınızda İşletme Yönetimi Konusunda Master veya İşletme Ekonomisi Yüksek Lisansında yüksek lisans eğitimini alma şansına sahip olacaksınız.


Güçlü bir çalışma ethosunu gösterir.
Kendi kişisel başarı duygunuz ve potansiyel işverenler için, başka bir şey varsa, lisansüstü eğitim almak, öğrenme arzunuzu, bağlılığınızı ve motivasyonunuzu gösterir;


Kendine daha çekici bir kiralama yapabilirsin
İşverenler, daha fazla bilgi edinmek istediğini gösteren adaylara çekiliyor. Ve daha önce de belirtildiği gibi, sağlam bir iş ahlakı gösterebilmek, arzulanan bir özellikten daha fazlasıdır;


Profesyonel bir ortamda yaptığınız her şeye bağlılık ve coşku.

Mezuniyet sonrası çalışma başarınız için açlığınızı gösterir ve CV'nizin öne çıkmasına ve kalabalık kalabalık havuzlar arasında fark edilmenize yardımcı olmasının iyi bir yoludur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..