Blog

Duman Grubu Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Duman Grubu Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Türk rock müziğinin en sevilen gruplarından bir tanesi olan Duman grubu hakkında küçük bir araştırma gerçekleştirdik. Evet yine kendi tarzımızda ve konseptimizde gerçekleştirdiğimiz bu araştırma, grup üyelerinin eğitim kariyerleri hakkında ve fazla uzatmadan grubu sizlere tanıtıyoruz.

 


Duman Grubu Üyeleri Hangi Üniversitelerden Mezun?

Cengiz Baysal

duman grubu üyeleri hangi üniversitelerden mezun? 1
Grubun son yıllarda bateristi olarak yer alan Cengiz Baysal Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde yüksek öğrenimine başladı. Bu yıllarda Sarp Maden ile çalışmaya devam ederken Gür Akad ile ilk profesyonel sahne performanslarını verdi.

1990 yılında profesyonel müzisyen olmaya karar veren Cengiz üniversitede kaydını dondurdu ve Los Angeles’daki “Percussion Institute of Technology” davul
okuluna gitti. 1991 yılında bu okuldan “honors” derecesiyle mezun olurken “senenin en çok gelişme gösteren öğrencisi” ödülünü aldı. Yirmi bir yaşında Türkiye’ye dönen Cengiz o sene çok değerli caz ustalarıyla çalışma şansını elde etti.


 Ari Barokas
duman grubu üyeleri hangi üniversitelerden mezun? 2
Grubun as üyelerinden biri olan Bass gitarist Ari Barokas, çok zengin bir üniversite kariyerine sahip. Ari Barokas, İstanbul Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı (2 yıl), Gazetecilik Yüksek Lisansı (2 yıl) eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi Pazarlama bölümü mezunudur. 

 


Batuhan Mutlugil
duman grubu üyeleri hangi üniversitelerden mezun? 3

Grubun gitaristi olan ve aynı zamanda başarılı müzisyen Batu Mutlugil'in de oğlu olan Batuhan Mutluğil, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde okumuştur.Duman'dan önce babası Batu Mutlugil ile beraber çaldığı Blue Blues Band'de çalışmaktaydı. 1999'da, kuruluşunda da yer aldığı Duman grubunda geri vokal ve gitaristlik yapmaktadır. 

 


Kaan Tangöze
duman grubu üyeleri hangi üniversitelerden mezun? 4

Kendine has vokaliyle beğenileri toplayan Duman'ın solisti Kaan Rıza Tangöze Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü'nü bitirmiştir. ABD'de Seattle Üniversitesi'nde ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..