Blog

festivaller şehri manchester

Dünya Üzerinde En Fazla Festivale Ev Sahipliği Yapan Şehri Manchester!

Manchester’da her tür yetenek büyür. Şehir inovasyon, yaratıcılık ve kıvılcım ile dolu, ilham almak için bir yer.

Manchester Metropolitan Üniversitesi , eğitimin temelinde sadece derslerin ve sınavların olmadığına , festivallerin ve sayısız etkinliklerin de bu maceraya dahil olduğuna vurgu yaptı ve Manchester'ın yılda 60 farklı festivale ev sahipliği yapan bir şehirde öğrenci olmanın eğlenceli ve kültürel yanı hakkında bilgilendirmede bulundu.

60 farklı festival

Manchester ,sanat konusunda 2007 yılında ilk kez gerçekleştirilen Manchester Uluslararası Festivali'nin gerçekleştirilmesi ile birlikte , bir şehir merkezinde bir yıl içerisinde yapılan 60 farklı festival ile dünya kültür şampiyonu olmayı başardı. Ve 11 yıldır bu başarıyı ekarte edebilecek ya da geçebilecek bir başka şehir henüz olmadı.

60 farklı festival
Festivallerin içerikleri hakkında konuşmak gerekirse bu 60 festivalin içerisinde elektik bir karışım söz konusudur ve müzikten tiyatroya hatta şiire kadar birçok konuda festival gerçekleştirilmekte. Bu global çapta nam salmış festivallerin her birine dünyanın her yerinden 100 bin insanın katılımının da gerçekleştirdiği bir gerçek olarak gözümüze çarpıyor.

festivaller şehri manchester
Bir üniversitenin bu konuda bir duyuruda bulunması şehrin cazibesini arttırmak adına elbette değildir. Netice itibariyle şehirde yalnız olan bir üniversite değiller fakat bu üniversitelerin sanata ve kültürel etkinliklere ne denli eğilim gösterdiğini ve özellikle öğrencilerini nasıl teşvik ettiğini gösterir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..