Blog

Dünyanın En Genç Girişimci Milyarderleri!

Dünyanın En Genç Girişimci Milyarderleri!

Forbes ve Bloomberg'in ortak çalışması sonrasında ortaya bazı istatistikler çıktı ve bu sayılar Kylie Jenner'ın en geç milyarder olarak tarihe geçtiğini gösterdi.

Kylie Jenner kimdir?
Dünyanın En Genç Girişimci Milyarderleri!
Kylie Jenner, reality şov programcısı, sosyal medyalarda en fazla takipçiye olan aile olan Kardashian'lar'dan bir tanesi. Bunun haricinde model ve aynı zamanda Kylie Cosmetics'in kurucusu.

Tabi söz konusu Kardashian'lar olduğunda bir anda, "sanki kendi parası mı?" gibi söylemler ortaya çıkabilir fakat bu liste hazırlanırken "self-made" başlığı altında veriler toplanmış ve Jenner'ın bugüne kadar gerçekleştirdiği türlü çalışmalardan 1 milyar dolarlık bir kilometre taşını devirmiş oldu. Ve kendisi şu sıralar bazı genç milyarderlerin arkasında diyebiliriz. Bu isimlerin kim olduğu ise aşikar Mark Zuckerberg, Evan Spiegel gibi henüz 20'lerinde zengin olan genç girişimciler ve herbiri 30 yaşına gelmeden ilk milyarını kazanmayı başardı!

Dünyanın En Genç Girişimci Milyarderleri!

Ekonomi dünyasına yön veren isimlerden Larry Page ve Bill Gates de dahil olmak üzere birkaç yüksek gelirli isim, sadece 31 yaşında belgelenmiş milyarder statüsüne kavuştu.

 

Dünyanın En Genç Girişimci Milyarderleri!

İşte 30 yaşından önce kendi başarısı ile 1 milyar dolar kazanç elde eden milyarderlerden bazıları!


1- Sergey Brin, 30 

Brin, Google’ın kurucu ortaklarından bir tanesi ve 2004’te 27 milyar dolar değerinde olan kazancını kamuya açıkladığında 31. yaşına henüz merhaba dememişti. 


2- Elizabeth Holmes, 30 

Theranos'un kurucusu olan Elizabeth Holmes 30 yaşına geldiğinde 4.5 milyar dolar değerinde kazanca sahip olduğu Forbes dergisinin 2014 yayınlarında yer aldı. 


3- Eduardo Saverin, 28

Facebook kurucu ortağı olan, Zuckerberg'i fonlayan ve sonrasında kendisi tarafından dışlanan Saverin, sahip olduğu %5'lik hissesi ile 28 yaşında 1 milyar doları geçmiş oldu. Ve yıl 2010'du.


4- Patrick Collison, 28 

Stripe'ın kurucu ortaklarından bir tanesi olan Patrick Collison, 2016'da 30 yaşındayken milyarder olanların arasına girmeyi başardı. Collison ve kardeşi John'un kurduğu çevrimiçi bir ödeme şirketi olan Stripe, Alphabet'ın yatırım bölümünden 150 milyon dolar yükselterek 9.2 milyon dolar değerine ulaştı. Her iki kardeş de milyarder alanına girdi.


5- Bobby Murphy, 27 

Bir döneme damga vuran uygulamalardan bir tanesi olan Snapchat'in kurucu ortaklarından bir tanesi olan Murphy, Forbes’e göre,  2015’te 27 yaşındayken milyarder sınırını geçti.


6- Dustin Moskovitz, 26

Moskovitz, Forbes’in milyarder listesine ilk kez 2010’da 26 yaşında girdi. Moskovitz 2008'de Facebook'tan ayrılırken Facebook'ta %6 hissesi vardı.


7- John Collison, 26 

 2016'da ikisi de milyarder olduklarında John Collison kardeşi Patrick'ten iki yaş küçüktü.


8- Evan Spiegel, 25 

Snapchat CEO'su ve kurucu ortağı, Forbes’in 2015’te milyarder listesinde ilk sırada yer aldığında sadece 25 yaşındaydı.


9- Mark Zuckerberg, 23 

Kylie Jenner'dan önce, Facebook kurucusu ve CEO'su en genç milyarderdi. 23 yaşındayken 2008'de 1 milyar dolara ulaştı.


10- Kylie Jenner, 21

Forbes, Jenner’in işlettiği ve sahibi olduğu Kylie Cosmetics’in 900 milyon dolar değerinde olduğunu ve haricindeki mal varlığının 1 milyar doları geçtiği tahmin ediyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..