Blog

Dünya'nın En Yenilikçi 10 Üniversitesi!

Dünya'nın En Yenilikçi 10 Üniversitesi!

Dünya'nın en yenilikçi üniversiteleri elbette merak ediliyordur, çünkü her geçen gün gelişme gösteren hayata bir şekilde eşlik etmek gerekir. Raporları Clarivate Analytics ile ortaklaşa derlendi ve patent başvurusu ve araştırma belgelerinden elde edilen patentli verilere ve analizlere dayanıyor.

Listedeki çoğu muhtemelen bir sürpriz olmayacak, ancak bir göz atmaya değer.

Reuters sıralamasında, bilimi ilerletmek için ellerinden gelenin en iyisini yapan kurumlara dayanmaktadır. Ayrıca yeni teknolojilerin ve yeni pazarlara ve endüstrilere güç veren teknolojilerin araştırma ve geliştirmesine de yer verdiler.

İlk ondan dokuzu geçen yıldan beri değişmedi ve çoğu ABD'den ya da Avrupalı.


Sıralama Kriterleri
Dünya'nın En Yenilikçi 10 Üniversitesi! 2

Clarivate Analytics, düzenli olarak akademik araştırmalar yayınlayan 600'den fazla küresel kurumu tanımlayarak başladı. Bunlar, kar hayır kurumları ve devlet tarafından finanse edilen laboratuvarlar için değil eğitim kurumlarıydı.

1. Temel araştırmaları göstermek için akademik makaleler

2. Kurumun araştırma uygulama ve ticarileştirme yeteneğine sahip olduğunu gösteren patent başvuruları.

3. Kurumun diğerlerine göre performansı.


Sıralama metodolojileri geçen yılki listeden bu yana değişti. Artık büyük üniversitelerin bireysel üye kurumlarının, ana kuruluştan ziyade bireysel olarak sıralanmasına izin vermektedir.

Bu sıralama yöntemi, başkalarına göre özellikle yenilikçi departmanlara sahip olup olmadıklarının tam resmini dikkate almayabileceği anlamına gelir. Sıralama sistemi, inovasyonu sadece kurumsal düzeyde ele alır ve inovasyonun bu "küçük taşlarını" kaçırabilir. Aslında, başarıları bir bütün olarak daha az yenilikçi departmanlar tarafından "seyreltilir".

Dünya'nın En Yenilikçi 10 Üniversitesi! 3

Burada ilk 10'a odaklanacağız, ancak Üniversitenizin "hardalı kesip kesmediğini" görebilirsiniz. Raporun tamamını burada görüntüleyebilirsiniz.


1- Stanford Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

Bizi bir tüy ile havaya uçur, ne şok edici ha? Arka arkaya üçüncü yıl boyunca, Stanford dünyanın en yenilikçi Üniversitesi seçildi. Reuters'e göre.

Kaliforniya Silikon Vadisi'nin kalbindeki stratejik konumlarının, bu alandaki performanslarıyla bir ilgisi olabilir. Stanford Mezunları Google, Intel ve HP gibi teknoloji devleri oluşturmaya devam etti.

Stanford bugün sürekli olarak orijinal araştırma ve teknoloji sunmaktadır ve gerçek bir yenilikçilik merkezidir.

 


2- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Amerika Birleşik Devletleri

MIT ikinci sırada geliyor. Stanford, MIT ve Harvard son üç yıldır ilk üç sırada yer aldı. Yine bu muhtemelen okuyucularımıza sürpriz değil. MIT, ABD'nin ve aslında dünyanın en prestijli ve seçkin kurumlarından biridir ve aynı zamanda en büyüklerinden bazılarıdır.

 


3- Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

Evet, Harvard yine üçüncü sırada. Normalde üçüncü olan "ikinci kaybeden" olarak kabul edilir, ancak yüzlerce yarışmacının ilk 100'ünden bahsettiğimizi düşünürsek, binlerce yarışmacı olmasa bile gerçekten şikayet edemezler.


4- Pennsylvania Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

Pennsylvania Üniversitesi, oldukça iyi bir 2017 geçirmiş gibi görünüyor. İşçileri, 2016'da 8. sınıftan en az dört basamak almayı başardı. Bu özel Ivy League Üniversitesi, son zamanlarda aralarında tek doz Zika virüs aşılarında atılımlar yaptı. diğer yenilikler.
 


Dünya'nın En Yenilikçi 10 Üniversitesi! 4

5- KU Leuven, Belçika

KU Leuven yaklaşık 600 yaşındadır, ancak yaşının sizi aldatmasına izin vermeyin. Dünyanın en büyük, bağımsız, araştırma ve geliştirme organizasyonlarından birini sürdürmektedir.


6- KAIST, Güney Kore

Tamam, bu bazı okuyucularımız için bir sürpriz olabilir. Ama varsayımlar yapmamalıyız. Eskiden Kore İleri Bilim ve Teknoloji Enstitüsü olarak bilinen KAIST, 2017'nin en yenilikçi üniversiteler listesinde 6. sırada yer alıyor.

KAIST İngilizce dersleri vermeye odaklanmıştır ve 1971 yılında Güney Kore hükümeti tarafından kurulmuştur. Performansından gurur duyar ve ABD'deki mühendislik okullarına modellenir. Başlangıçta ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'ndan milyonlarca dolarlık bir kredi ile finanse edildi ve o zamandan beri güçlenerek güçlendi.


7- Washington Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

1861'de kurulan Washington Üniversitesi aslında Seattle, Tacoma ve Bothell'deki üç kampüse yayılmış bir devlet araştırma üniversitesidir. Bugüne kadarki muazzam çalışma organları arasında, son zamanlarda süperkapasitörlerde ve çeşitli tıbbi ilerlemelerde ilerleme kaydetmişlerdir.


8- Michigan Üniversitesi Sistemi, Amerika Birleşik Devletleri

Michigan Üniversitesi Sistemi, üst üste üçüncü yıl üst üste ilk sırada yer alıyor. Bu, esas olarak kurumsal ortaklarla olan bağlantıları ve endüstri tarafından finanse edilen birçok üst düzey araştırmadan kaynaklanmaktadır.

Michigan Uni yaklaşık 200 yaşında ve Detroit'te tek bir bina olarak başladı. Şimdi bir araştırma süper gücü.


9- Texas Üniversitesi Sistemi, Amerika Birleşik Devletleri

UT sistemi Texas Eyaleti genelinde 14 okula yayılmış durumda. 2010 ve 2015 yılları arasında UT,% 32.3'ü verilen 974 patent başvurusunda bulundu. UT etkileyici mezunlar arasında Dell CEO'su Michael Dell ve National Instruments CEO'su James Truchard bulunuyor.


10- Vanderbilt Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri

Dünyanın en yenilikçi üniversiteleri listemizde son olarak Vanderbilt var. Tenessee, Nashville'de bulunan Vanderbilt Uni, 2010-2015 yılları arasında 218 patent başvurusunda bulundu. Bunların% 40'ından biraz fazlası kabul edildi. Mezunlar arasında Muhammed Yunus ile yazar ve hayırsever James Patterson bulunmaktadır.

İşte, dünyanın en yenilikçi 100 üniversitesinden on tanesi. Girişlerden herhangi biri sizi şaşırttı mı? Yorumlarda aşağıda bize bildirin.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..