Blog

Dünya'nın En Yenilikçi Üniversiteleri!

Dünya'nın En Yenilikçi Üniversiteleri!

Belçika'daki KU Leuven, dört yıl boyunca Avrupa'nın en yenilikçi üniversitesi seçilmeyi başaran ilk üniversite oldu.
KU Leuven dünya'nın en yenilikçi üniversitesi seçildi!Analiz, Reuters tarafından Clarivate Analytics ile işbirliği içinde gerçekleştirildi ve üniversitelerin orijinal araştırmalar ürettikleri, faydalı teknolojiler yarattıkları ve küresel ekonomiyi canlandırdıkları yerlere göre bu listeyi oluşturduklarını belirtiyor.

 En yenilikçi üniversiteler nasıl belirleniyor?

Sıralamayı derlemek için Clarivate Analytics, en fazla akademik araştırmayı yayınlayan 600'den fazla küresel organizasyon tanımladı. Daha sonra her kurumun patent başvuruları ve araştırma makalesi alıntılarına odaklanan 10 farklı metriğe dayanarak değerlendirip bölgesel dağılımlarla öne çıkanları sıralıyor.

Erlangen-Nuremburg Üniversitesi bu yıl ikinci sırayı almak için ciddi atılımlar gerçekleştirdi. Londra Imperial College (üçüncü), Cambridge Üniversitesi (dördüncü) ve École Polytechnique Fédérale de Lozan'ı (beşinci) tek bir kriter karşılaştırması üzerinden geçmeyi başarıyor.

Almanya, listedeki en yüksek 100'e sahip 23 kurumla en fazla üniversiteye sahip. İngiltere, 21 kurumla yakından takip ediyor, Fransa 18 üniversite ile üçüncü sırada, Hollanda 9, Belçika yedi, İspanya ve İsviçre'de beş, İtalya dördüncüsü, Danimarka'da üç, Norveç'te iki, Avusturya ve İrlanda'da birer tane var.

Listede yer alan 50 üniversiteden ilk 10 tanesi ise aynen şöyle!
dünyanın en yenilikçi üniversiteleri!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..