Blog

Dünyanın en zengin 7 insanı

Dünya'nın en zengin 7 ismi hangi üniversitelerden mezun oldu?

Her yıl düzenli olarak en zengin insanların bulunduğu liste açıklanıyor. Bu yıl da yine aynı şekilde açıklanan listeden ilk 7 kişinin isimlerini, yaptıkları işleri , sahip oldukları nakit miktarını ve mezun oldukları üniversiteleri sizlerle paylaşacağız

Dünya'nın en zengin 7 ismi;


Jeff Bezos (Total net worth 124 Milyar $)

Dünya’nın en zengin insanı Amazon.com’un sahibi olan yatırımcı, hayırsever ve film yapımcısı olan Jeff Bezos Princeton Üniversitesi Elektrik mühendisliği mezunu.

Bill Gates (Total net worth 91.6 Milyar $)


Belki de bu listede uzun yıllardır bulunan nadir isimlerden bir tanesi olan, Microsoft şirketinin 1 numaralı ismi olan yazılımcı, girişimci ve hayırsever Bill Gates yılan hikayesine dönse de 30 yılın sonunda Harvard’tan mezun olmayı başardı.

Warren Buffett (Total net worth 86.3 Milyar $)

Dünya tarihinin en önemli hisse senedi yatırımcısı olarak adlandırılan, yaptığı yatırımlarla her zaman olay olan iş adamı Warren Buffett Berkshie Hathaway yatırım şirketinin CEO’sudur. Ve Nebraska Lincoln Üniversitesi’nde öğrenime başlamış işletme mezunu olmuştur. Ardından uzman olmak istediğini söyleyip bir de Columbia Business School’da yüksek lisans yapmıştır.

Mark Zuckerberg (Total net worth 73.6 Milyar $)

Son yılların belki de en fazla konuşulan isimlerinden bir tanesi olan Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg Harvard eğitimini yarıda bırakmış olsa da Facebook’un sistematik olarak düzene oturduğu süreçte bilgisayar programcılığı diplomasını eğitimini tamamlayarak almıştır.

Amancio Ortega (Total net worth 72.2 Milyar $)

Dünyaca ünlü giyim firması Inditex’in sahibi (Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull&Bear, Zara Home ) Amancio Ortega başarılı olduktan sonra eğitim konusuna önem vermiştir ve dil konusunda eğitim almayı tercih etmiştir.

Carlos Slim (Total net worth 67.5 Milyar $)

28 Ocak 1940, Meksika doğumlu olan Carlos Slim Helu, adını telekomünikasyon sektöründe duyurmuş başarılı bir işadamı ve yatırımcıdır. Telmex, Telcel ve America Mowil şirketlerinin CEO’su, aynı zamanda yönetim kurulu başkanıdır. Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)’da okuduğu biliniyor. Slim inşaat mühendisliği bölümü okuduğu üniversiteden 1961 yılında mezun oldu.


Bernard Arnault (Total net worth 65.1Milyar $)

İnşaat firması sahibi bir babanın girişimci oğlu olan Bernard Arnault, babasını ikna edip tüm inşaat sektöründe faaliyet durdurmayı sağlamış ve ardından da gelen teklif doğrultusunda lüks giyim markası Louis Vuitton'u satın almıştır.École Polytechnique’de mühendislik okudu ve 1971’de mezun oldu.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..