Blog

Eczacılık Bölümü Okumak!

Eczacılık Bölümü Okumak!

Eczacılık, son yılların en popüler meslekleri arasında bulunan ve çalışma konusunda hemen hemen hiçbir zaman sıkıntı yaşama ihtiamlinizin olmadığı bir meslek grubudur ve sizler için eczacılık bölümünü araştırdık.
 eczacılık okumak

Eczacılık okumak haliyle ilaçların her açıdan en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekliliğini beraberinde getirir. Çünkü Doktor sizi tedavi eder ama ilacınız eczaneden temin edilir. Bu yüzden de eczacılar ilaçların fiziksel , kimyasal ve biyolojik konularında hakimiyeti mecburidir. Çünkü bu alanlarda gerçekleştirilen analizler, çalışmalar ve gözlemler yeni ilaçların doğması konusunda da fayda sağlar .  Yani sadece satış değil , aynı zamanda bilimle iç içe olmayı da gerektirir.


Eczacı olmak isteyenlerin; üst düzeyde gözlem yeteneğine sahip, kimya ve biyoloji konularında kendine güvenen, sorumluluk duygusu yüksek (hasta sağlığı ve insiyatif), dikkatli, tertipli ve düzenli, İlaç ve kimyasal maddelere karşı alerjisi olmayan kimseler olmaları gerekir.


Eczacılık bölümü okumak
Mesleğin öğretim süresi beş yıldır. Dersler teorik ve pratik olarak verilmektedir. Öğrenciler uygulama derslerini fakülte laboratuarlarında sürdürmekte ve eğitim süresi boyunca eczane, hastane ve ilaç fabrikalarında staj yapmaktadırlar. Öğretim süresince; Fizik, Kimya, Matematik, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Anatomi, Biyoistatistik, Fizyoloji, Patoloji, Besin Analizi, Mikrobiyoloji, Halk Sağlığı, Farmakoloji, Eczacılık Tarihi ve Deontoloji, Eczacılık Mevzuatı, Tıbbi İlk Yardım derslerini alırlar.

Eczacılık bölümü hakkında bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..