Blog

nba logo

Efsane Basketbolcu Derece İle Mezun Oldu!

NBA tarihinin en sempatik basketbolcularından biri kimdir dense Yao Ming de o listede yerini alır. 2,31 boyu ve naif kişiliği ile herkesin gönlünde taht kurmayı başarmış ve adeta Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar uzunca bir gönül köprüsü inşa etmeyi başarmıştı.

yao ming
NBA’in en uzunlarından biri olmasının yanısıra Ming’in bir diğer özelliği de en talihsiz basketbolculardan bir tanesi olmasıdır. Dev çinli Houston Rockets forması giyerken harikalar yarattığı sezonların ardından bir anda bir enfeksiyon dolayısı ile nadir görülen bir hastalığa yakalandı ve bu kemik hastalığı artık basketbol oynamasına engel olduğundan kaçırdığı 2 sezonun ardından basketbolu bırakma kararı almak zorunda kalmıştı.
yao
Yao Ming, NBA kariyeri sona erdikten sonra oldukça fazla merak konusuydu, acaba neler yapıyor nasıl bir hayatı var derken dün gece itibari ile Yao Ming’in Dünya’nın en uzun boylu ekonomisti olarak tarihe geçtiğine tanıklık etmiş bulunuyoruz çünkü dev pivot artık bir mezun! Çin’in Şangay kentinde yer alan Jiao Tong Üniversitesi’nde okuduğu Ekonomi bölümünü derece ile bitirmeyi başarmış olan Yao Ming mezuniyet töreninde oldukça sempatik görüntülere sebep olmuş.
yao ming 2
Umarız ekonomist kariyeri de basketbol kariyeri kadar başarılı olur! Tebrikler Yao!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Furkan Erkorkmaz

Furkan Erkorkmaz

[email protected]

2011 yılında girdiğim Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bilgisayar programcılığı bölümünden 2013 yılında mezun oldu. 2014 yılında DGS ile Yaşar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'ne yerleştim ve halen Yaşar'da son sınıf öğrencisi olarak eğitim görmekteyim. Eğitim hayatım boyunca çeşitli projelerde görev aldım. Freelance olarak yazılım şirketleriyle çalıştım. Hali hazırda bir startup bünyesinde Mobile Developer olarak iOS App üzerinde çalışıyorum.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..