Blog

The big short univerlist

Ekonomi ve İktisat Öğrencilerine Film Önerisi

Ekonomi ve İktisat en fazla öğrenciye sahip olan bölümlerde kesinlikle ilk 10'da yer alıyordur. Son günlerde ciddi anlamda gündemi meşgul eden döviz yükselişi haberleri can sıkmaya devam ediyor. 

Elbette bu tür konularda eğitim bazlı verebileceğimiz bir ders sizlerin eğitmenleri kadar verimli olmaz lakin, sizlere ayna tutabilecek nitelikte bir öneri ile karşınıza gelip sizlere fayda sağlamak da en büyük amacımızdır.

Ekonomi ve İktisat Öğrencileri Dikkat!

Aslına bakarsanız birazdan öneride bulunacağımız film herkesin özellikle şu dönemde izlemesi gereken bir filmdir fakat terimler konusunda ve hamleler konusunda sizler kadar konuya hakim olmamız mümkün olmadığından böyle bir başlık atmakta karar kıldık.

Büyük Açık (The Big Short)

Evet arkadaşlar, filmimizin orjinal adı "The Big Short" ve ülkemizde bulunan karşılığı da "Büyük Açık" . 2009 yapımı bir film. Filmin oyuncu kadrosunda; Christian Bale, Ryan Gosling, Brad Pitt , Steve Carrell, Selena Gomez, Margot Robie ve Karen Gillan gibi birçok ünlü isim yer alıyor. Yönetmen koltuğunda daAdam Mckayyer alıyor.


Filmin Konusu
the big short univerlist

Sektör dışından dört kişi büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına götürecek. Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikayeye dayanıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanmış olan ve birçok markanın iflas etmesine sebep olmuş olan ekonomik kriz ile ilgili oldukça iz bulmanız da mümkün.

Bu filmi izledikten sonra birçok şeye bakış açınız değişebilir. Alınan kararlar ve politikalar neticesinde doğabilecek her şeyi görebilen bir ekonomist ya da bir iktisatçı her zaman herkesin ötesinde yer alabilir bu yüzden gözlem yeteneğinize odaklanmanız sizler için oldukça faydalı olur.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..