Blog

Ekonomi ve Mühendislik Öğrencileri, Yaşıtlarına Göre Daha Çok Para Kazanma Eğilimindedir

Ekonomi ve Mühendislik Öğrencileri, Yaşıtlarına Göre Daha Çok Para Kazanma Eğilimindedir

Günümüzün mevcut rekabet piyasasında, okulu bitirdikten sonra ne yapmak istediğinizi ciddiye almak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Aldığın derece seni üniversite alemleri dışında bir sonraki fırsata yönlendirecek ve okuldan ilk yılında ne kadar para kazanacağını çok fazla etkileyebilir.

Üniversitedeki ilk yılınız hakkında düşünmek istiyorsunuzdur ve belki de ne yapmak istediğinizi hala bilmiyor olabilirsiniz, orada sizi doğru yöne işaret edebilecek bazı veriler var. Satsuma Kredilerindeki akıllar bunu yapmaya karar verdi.


Ne yapmalı ve nereye gitmeli?
Ekonomi ve Mühendislik Öğrencileri, Yaşıtlarına Göre Daha Çok Para Kazanma Eğilimindedir 1

Hangi üniversite bölümleri size en iyi istihdam şansını verir ve hangileri en iyi maaşları sunar? CNBC tarafından oluşturulan bir rapora göre, en popüler üniversite bölümlerinden bazıları işletme, sosyal bilimler ve tarih, mühendislik ve biyolojik ve biyomedikal bilimleri içerir. Belki de, zorluk çeken bir çalışma alanı seçmek ilginizi çekebilir mi?

Mimarlık, mühendislik ve matematik gibi derecelerin hepsi okulda en zor arayışlar olarak adlandırılıyor. Ancak ilk sorumuza dönelim. İngiltere'deki Satsuma Loans'a göre, tıp derecesi ve diş hekimliği alan öğrenciler mezun olduktan sonraki bir yıl içinde en yüksek kazanç elde etme eğilimindedir.

Para kazanması beklenen diğer çalışma alanları arasında tıp ve diş hekimliği, ekonomi, mühendislik, matematik bilimleri ve farmakoloji, toksikoloji ve eczacılık sayılabilir.

Yelpazenin diğer ucunda, en kötü ödeme derecelerinin bazıları, listenin altında psikoloji ile Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım, tarım ve liberal sanatlar alanına girenleri içerir.


Doğru dereceyi seçmek
Ekonomi ve Mühendislik Öğrencileri, Yaşıtlarına Göre Daha Çok Para Kazanma Eğilimindedir 2

Çalışmanın daha da ötesine geçerek, Tıp ve Diş Hekimliği eğitimi alanların% 97'si, dil, dil bilimi ve klasik dersleri alan mezunların% 79,8'ine göre iş bulmaktadır.

Bununla birlikte, sevdiğiniz bir konuyu seçmenin, kısa vadede finansal kazanımlardan ziyade uzun vadede çok daha ödüllendirici olacağı konusunda her zaman anlaşmadayız. Şu anda hangi konuyu okuyorsun?

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..