Blog

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Nedir ? Ne İş Yapar?

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Nedir ? Ne İş Yapar?

Teknoloji çağı dendiğinde elbette yazılım ve alt dalları öne çıkıyor olsa da her geçen gün daha da kolay hale gelen haberleşme ve buna olanak sağlayan elektronik gelişmeler de aslında bu çağın en önemli bileşenleri arasındadır. Elektronik ve Haberleşme mühendisliği de tam olarak bu konulara karşılık verebilmek adına eğitimine başlanmış bir mühendislik dalıdır.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Nedir?
Elektronik ve haberleşme mühendisliği nedir?Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Okumak isteyen arkadaşlarımıza kesinlikle kendilerini matematik , temel bilimler ve mühendislik konusunda geliştirmelerini öneriyoruz. Bu temelin üzerine problem saptama, çözme gibi eklentiler olacağından gerekli disiplinlere hakim olmanız çok önemli olacaktır. Ayrıca haberleşme konusunda bir yerlere gelebilmek adına yapmanız gereken bir başka şey ise teknolojik gündemleri yakın takibe almak olacaktır.EHM
Elektronik ve haberleşme mühendisliği nedir?

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini Programını bitirenler “Elektronik ve Haberleşme Mühendisi” unvanı almaya hak kazanırlar.

 Mezunlar, telefon ve GSM şirketleri, elektrik, elektronik, biyomedikal, otomotiv cihazları üreten sektörler, bankalar, finans şirketleri, bilişim teknolojileri şirketleri, Internet servis sağlayıcıları, proje-tasarım-yazılım şirketleri, ses/görüntü sistemleri üreticileri gibi kurumlarda çalışma imkânına sahip olurlar. Ayrıca kendi şirketlerini de kurabilirler.

Elektronik ve haberleşme mühendisliği nedir?EHM bölümünde elektrik dersler temel bazda ele alınarak elektronik ağırlıklı dersler işlenir. Bu derslerin çoğu pratiğe dayalı derslerdir çünkü meslek hayatı genelde uygulamaya dayalı bir süreç izler. Mühendis yetiştirme sürecinde uzmanlığa ilk yıldan eğilerek öğrencinin daha donanımlı ve hazır olarak mesleğine başlaması, bu bölümün var olma amacıdır. 

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği nerelerde var görmek için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..