Blog

Latin Amerika'nın en başarılı 5 üniversitesi

En Başarılı 5 Latin Amerika Üniversitesi

Öğrenim hayatına Latin Amerika ülkelerinde devam etmek isteyenler için merhaba!
Dünya'nın her yerinde eğitim konusunda oldukça başarılı yerler bulunuyor. Bu yüzden sizler için bir araştırma gerçekleştirdik.

2018 yılında en iyi üniversitelerin listesi (
QS Latin Amerika Üniversitesi) yayınlandı.400 üniversite arasından en iyiler belirlendi. Her üniversitenin performansını yedi göstergeye göre değerlendiren ve beş temel kritere göre özel bir metodoloji söz konusu. Son olarak; küreselleşme, öğretim taahhüdü, çevrimiçi etki ve 2017 baskısı, araştırma etkisi ve üretkenlik, istihdam edilebilirliktir.


Pontificia Universidad Católica de Chile (UC)
Pontificia Universidad Católica de Chile (UC) 1 univerlist


Latin Amerika'daki en yüksek dereceli üniversitesi Pontificia Universidad Católica de Chile (UC) oldu. Bölgenin en eski üniversitelerinden biri olarak da bilinen ve  2014 yılında ilk sıraya ulaşmış olmasına rağmen, geçen yıl sadece üçüncü sırada yer almıştır ve yine zirveyi geri almayı başarmış. Üniversite 1888'de kuruldu ve aynı zamanda Şili'deki altı Katolik üniversitesinden biri. UC toplamda yaklaşık 29.000 öğrenciye eğitim veriyor. Başkent Santiago'da ve Şili'nin güneyindeki Villarrica'da dört kampüse sahiptir. Şu anda, UC, din eğitimi, hukuk, eğitim, tarım, sanat ve tasarım, iletişim ve medya çalışmaları dikkat çeken bölümleri arasında. Ayrıca dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında da yer almakta.

Universidade Estadual de Campinas (Unicamp)2018 yılında ikinci pozisyon Sao Paulo şehrinde bulunan Universidad Estadual de Campinas (Unicamp) olarak belirtiliyor. Ayrıca bu şehir QS En İyi Öğrenci Şehirleri 2017'deki en iyi 100 şehir arasında yer almayı başardı. 1966 yılında kurulmuş olan bu üniversite bu listenin en gençlerinden biri. Akdademik kadro üzerinden bir araştırma yapılacak olursa bu üniversite tüm Latin Amerika'dan geçer not alır. Hukuk, tarım ve ormancılık alanlarında hizmet veren en iyi 50 üniversite arasında olduğu da biliniyor..

Universidade de São Paulo
Universidade de São Paulo

Brezilya konumlu olan Universidade de São Paulo (USP) üçüncü sırayı alıyor. 1934 yılında kurulan üniversitenin 11 kampüsü bulunuyor ve 95000 öğrenci eğitim görüyor. 11 kampüsün 4 tanesi Sao Paulo şehrinin merkezinde yer alıyor. USP internet ortamında vermiş olduğu anlık hizmetler ile dünyanın en prestijli üniversitelerinin dahi takdirini kazanmış durumda.

Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM)

Listenin 4. sırasında yer alan Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM) , Her yıl Meksika'nın en başarılı üniversitesi olarak konumlandırılır. Özellikle akademik kadro konusunda oldukça zengin bir kadroya sahip olan UNAM bu sayede ve ana kampüsü olan Ciudad Universitaria ile dünya çapında nam salmış bir üniversitedir. 1950 yılından beri eğitim veren ve mimarisi ile de UNESCO Dünya mirası listesine girmeyi başarmış olan bir üniversitedir. Toplamda 346730 öğrenciye eğitim vermektedir.

Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey
Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey

The Instituto Tecnológico y de Estudios Superiores de Monterrey (bu şekilde de karşılaşabilirsiniz; "Tec de Monterrey or just ITESM") Bir önceki yıla göre iki puan kazanmış ve 2018'deki sıralama tablosunda beşinci sıraya yükselmiştir.Meksika'nın 25 kentinde toplamda 31 kampüsü bulunan ITESM'in ana kampüsü Monterrey'de yer alır. 98000 öğrencisi bulunan üniversite güzel sanatlar ve tasarım konusunda dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında bulunan en iddialı üniversitelerden bir tanesidir. Ayrıca işletme ve yönetim konusunda da yine ilk 20 üniversite arasında yer almaktadır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..