Blog

En Fazla İstihdam Sağlayan 5 İngiltere Üniversitesi!

En Fazla İstihdam Sağlayan 5 İngiltere Üniversitesi!

QS'in yayınladığı bir araştırmaya göre İngiltere'de bu üniversitelerden mezun olup da işsiz kalan insan sayısı yok denecek kadar az. Üniversiteleri listelemeye kalktığımızda elbette dünya üzerinde de oldukça büyük önem arz eden bazı isimleri de göreceğiz.

İşte İngiltere'nin en fazla istihdam sağlayan 5 üniversitesi!


 

5- Manchester Üniversitesi
en fazla istihdam sağlayan 5 ingiltere üniversitesi! 1

Lisansüstü istihdam edilebilirlik sıralamasında 41. sıraya yükselen altı sıra düşerek bu yıl İngiltere’de beşinci sırada yer alan Manchester Üniversitesi yer alıyor. Manchester Üniversitesi, saygın Russell Group'un bir parçası olan ve üniversitenin kariyer merkezi ile işveren ve kampüsteki işverenlerle tanışmak için birçok fırsat sunan ve psikometrik testler gibi şeyler için eğitim veren pek çok fırsat sunan, 20. sırada yer alan işveren itibar göstergesinde iyi puan aldı. lisansüstü iş başvuruları için ortak bir gerekliliktir.


4- Imperial College London
en fazla istihdam sağlayan 5 ingiltere üniversitesi! 2
Bu yıl lisansüstü istihdam sıralamasında üç sıraya çıkmış olan Imperial College London, hiç şüphesiz İngiltere'deki en iyi üniversitelerden biri, İngiltere'deki dördüncü ve dünyada 30'uncu. Imperial College London, araştırma yoğun Russell Group’un bir parçası olarak mükemmel bir akademik üne ve dünya çapında önemli araştırma işbirlikleri içinde yer alan son derece uluslararası bir üniversiteye sahip, bu nedenle işveren itibarının Imperial College London’un en iyi performans gösterdiği yer olması şaşırtıcı değil. , yedinci dünyaya yerleştirerek.


3- UCL (Üniversite Koleji Londra)
en fazla istihdam sağlayan 5 ingiltere üniversitesi! 3

İngiltere'deki ilk üç üniversitede, yüksek lisans uygunluğu için dünyada 22. olan UCL (Londra'daki University College) yer almaktadır. Londra'nın merkezinde, UCL’nin en iyi skorları işveren itibarı ve mezunlar sonuç göstergeleridir. UCL’nin önemli mezunları arasında David Attenborough, Mahatma Gandhi, Robert Browning ve Alexander Graham Bell yer alıyor. UCL, araştırmasının kalitesi ve tüm kursları boyunca sunduğu birinci sınıf öğretimi ile araştırma temelli öğretim metodolojisi sayesinde güçlü bir uluslararası üne sahiptir.


2- Oxford Üniversitesi
en fazla istihdam sağlayan 5 ingiltere üniversitesi! 4
Oxford Üniversitesi muhtemelen İngiltere’de en çok bilinen üniversitedir ve aynı zamanda İngilizce konuşulan dünyanın en eski üniversitesidir ve 1096’da kurulmuştur. Tarihi ve etkisi, en iyi üniversitelerden biri olarak prestijli bir üne kavuşmuştur. dünyada, lisansüstü istihdam için bu yıl 10. oldu. Üniversitenin mezunları, İngiltere’nin 28 başbakanının 28’ini, 69 Nobel Ödülü’nü kazanan, 160 olimpiyat madalyası içeriyor. Bu nedenle, Oxford Üniversitesi'nin, işveren itibarı ve mezunlar sonuç göstergelerinde sırasıyla en yüksek ve dördüncü sırayı aldığı en yüksek puanları kazanması şaşırtıcı değildir.

 


1- Cambridge Üniversitesi
en fazla istihdam sağlayan 5 ingiltere üniversitesi! 5

Lisansüstü istihdam edilebilirlik için Birleşik Krallık'taki en iyi üniversiteler listemizin başında, dünyanın sekizinci sırasındaki Cambridge Üniversitesi gelmektedir. Üniversitenin en iyi puanı, Cambridge'i eğitim, araştırma ve uluslararası görünüm açısından dünyanın en iyi üniversitelerinden biri haline getirmeye katkıda bulunan kanıtlanmış akademik mükemmellik ve geleneksel bilimsel değerlerini yansıtan ikinci sırayı aldığı işveren itibarıdır.

Stephen Hawking, Alan Turing, Emma Thompson, Lord Byron ve Charles Darwin de dahil olmak üzere kayda değer mezunları ile, Cambridge Üniversitesi de dünyanın sekizinci sırada olan mezunlar sonuç göstergesi üzerinde iyi puanlar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..