Blog

Endüstriyel Tasarım Nedir? Endüstriyel Tasarım Mezunu Ne İş Yapar?

Endüstriyel Tasarım Nedir? Endüstriyel Tasarım Mezunu Ne İş Yapar?

İcatların yapılmasının ardından gelen her güncelleme tasarımdır. Endüstriyel tasarım ise bir ürünün
tamamının ya da bir kısmının; çizgi, şekil, renk, biçim, doku, malzemenin esnekliği veya süslemesi gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli unsur veya özelliklerin oluşturduğu görünümdür.

Günümüzde rekabet aracı olarak kullanılan en önemli silah endüstriyel tasarımdır. Müşteri memnuniyeti ve ilk izlenimde cezbedici halde olan ürünlerin ortaya çıkması oldukça önemlidir. Yüksek teknoloji ile yaratıcılığın harmanlanması sonucu ortaya çıkacak olan ürünler, bir markanın imajı açısından oldukça önemlidir. Öte yandan rakiplerin geri bırakılması adına da fayda sağlar. Kısaca endüstrinin içinde yer alan sanat dalıdır diyebiliriz.
 
 Bütün özellikleri ve kullanım şartları aynı olan, aynı verimde ve kalitede görülen iki ürün arasında müşterinin tercih yapmasını sağlayacak etmen olarak karşımıza tasarım çıkar. Kreatif olmak ve etkileyicilik önemlidir.

Müşterilerin önce markaya sonra da ürünün tasarımına göre satın almaya karar verdikleri düşünülürse pazarlamanın en etkili aracı olarak endüstriyel tasarım gözümüze çarpacaktır.
 


 

endüstriyel tasarım
 Tasarım; ambalajlarda, desenlerde, kumaşlarda, konfeksiyon modellerinde, mobilyalarda, makine ve araç tasarımlarında, araçların yedek parçalarında farklılığa dayanır. Markadan izler taşıyan, sıradışı , konforlu olmalıdır. Bu da aslında endüstriyel tasarım sayesinde sağlanabilecek bir şeydir.

Endüstriyel tasarım bölümü hakkında bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..