Blog

Eskişehir

Eskişehir’de Öğrenci Olmanın Avantajları

2018 Tercih döneminin hızla devam etmesi ve sonuna yaklaşmamız ile birlikte, üniversite seçiminde bulunacak öğrencilerin kafalarında hangi bölümde okumanın yanı sıra hangi şehir de okusam düşünceleri de devam ediyor. Bu yazımızda öğrencilere Eskişehir'de öğrenci olmak ile alakalı bilgilerimizi aktarmaya çalışacağız. 

Eskişehir, öğrencilerin okumak istediği şehirlerin en başında geliyor, Gerek modern bir kent olması, gerekse çoğunluğunu genç ve eğlenceli bir nüfusun dolduruyor olması bu şehirde öğrenci olmanın avantajlarından birkaçı. Peki, öğrenciler için başka ne gibi avantajlar sunuyor?


1 – Soğuk Havanın Etkilediği Yaratıcılık


Eskişehir denilince belki de ilk akla gelen özellik soğuk olması. Peki, bu soğuğun öğrenciye ne gibi bir katkısı olur diye düşünüyorsanız, kesinlikle yaratıcılığı arttırdığı aşikâr. Kışın yollarda gezerken öğrenciler tarafından kardan yapılmış pek çok sanat harikası buz heykellerini görebilirsiniz. Bu şehirdeki öğrencilerin kesinlikle eğlenceli insanlar olduğu bir gerçektir.

2 – Ulaşım Sorunu Olmaması


Belki de, İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerle modernlik ve imkan anlamıyla yarışıyor olsa da, kent içi ulaşım ve trafik sorununda çok üstlerde yer alması büyük bir avantaj sağlıyor Eskişehir’e. Çünkü gidebileceğiniz her yer size yürüme mesafesindedir. Ayrıca dilerseniz bisiklet ile dilediğiniz yere de ulaşabilirsiniz. Ayrıca yüksek hızlı tren ile dilerseniz Ankara ya da İstanbul’a ulaşım oldukça kolay ve hızlı.

3 – Öğrenci Merkezi Olması

İçerisinde Türkiye’nin belki de en çok öğrencisine sahip bir üniversitesi mevcut. Anadolu Üniversitesi. Gerek kampüsü, gerek kampüsünde yaşayan öğrenciler, bölümleri, etkinlikleri ve pek çok farklı özellik bu şehri tamamen öğrenci kenti olmakta lider konuma çıkartıyor. Anadolu’nun pek çok şehrinden gelen öğrencilerle kaynaşabilir, farklı kültürler ve farklı coğrafyalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve pek çok arkadaş edinebilirsiniz.

4 – Eğlence İle İç İçe Olması


Şehir tamamen kültüre açıdan ve eğlence anlamında canlı. Şehrin yaklaşık üçte ikisi genç nüfus olmasından dolayı şehir içinde sürekli, kültürel etkinlikler mevcut. Sokak festivallerinden, tiyatrolara, sinemadan, eğlence merkezlerine kadar sürekli bir eğlence havası hakim. Yılın hemen hemen her günü vakit geçirebileceğiniz bir etkinliğe katılabilirsiniz.

5 – Belediyecilik ve Şehircilik Ön Planda


Denize kıyısı olmayan, hatta kışları çok soğuk olan bir şehirde, plaja sahip olabilirsiniz. Yerel belediyenin katkıları ve çalışmalarıyla kentte yapay plaj mevcut. Ayrıca Porsuk çayı şehrin içinden geçmekte. Burada dilerseniz bir Venedik havası yaşayabilirsiniz.

 
 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özge Aybars

Özge Aybars

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..