Blog

Fantastik Canavarlar: grindelwald'ın suçları filmi oyuncuları hangi okullardan mezun?

"Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları" Oyuncuları Hangi Okullardan Mezun?

JK Rowling sayesinde hayatımıza girmiş olan efsane kitap ve film serisi olan Harry Potter'ın maceralarını sevmeyen neredeyse yoktur. Film ve kitaplarda geçen olaylardan çok daha öncesini konu alan ve bu durumlar buraya nasıl geldi dedirten maceraları takip ettiğimiz Fantastik Canavarlar adlı bir film karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Fantastik Canavarlar: Grindelwald'in Suçları adlı devam filmi ile vizyona girdi. Bu film vizyona girdiğinden beri tüm Harry Potter hayranları tarafından akına uğramış durumda ve bizler de sizler için film hakkında ipuçları vermeden kendi tarzımızda birkaç bilgi vermek istedik. Ve başarılı oyuncuların eğitim geçmişlerini araştırdık.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald'in Suçları oyuncuları hangi okullardan mezun?

1- Eddie Redmayne

fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 1
Filmin başrolünde yer alan Newt Scamander'e hayat veren ödüllü oyuncu; Eton College'de eğitim gördü, burada Prens Williams ve Tom Hiddleston ile birlikte okudu.Daha sonra Trinity College, Cambridge'de sanat tarihi eğitimi aldı. 


2- Katherine Waterston
fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 2
Filmde Tina Goldstein'ı canlandırıyor. Katherine Waterston Tisch Sanat Okulu'ndan mezun. 


3- Daniel Fogler
fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 3

Filmin Jacob Kowalski'si olarak tanıdığımız Daniel Fogler , Boston Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Sahne Sanatları bölümü mezunu ve aynı zamanda oyun yazarlığı ve yönetmenlik üzerine de eğitim almış bir komedyendir.

4-Alison Sudol

fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 4


Queenie Goldstein olarak izlediğimiz  Sudol, dramatik sanatlar eğitmeni bir anne ve sanat yönetmeni bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldiğinden 5 yaşından itibaren oyunculuk üzerine eğitim almaya başlamıştır. Daha sonrasında eğitimine müzik ve senaristliği de ekleyen Sudol aynı zamanda rock müzik sanatçısıdır.


5- Jude Law
fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 5

Albus Dumbledore'un gençliği olarak karşılaştığımız efsane oyuncu Jude Law 12 yaşından itibaren tiyatro eğitimi almaya başlamış ve ilk sahnesini 17 yaşında almıştır. 1972 doğumlu olduğuna dikkat çekecek olursak sanatçının tecrübesi oldukça yüksek.

6- Johnny Depp
fantastik canavarlar: grindelwald'ın suçları 6
Filmin isminde yer alan Gellert Grindelwald'ı canlandırıyor. Geçtiğimiz yıl sinema sektöründe 35. yılını doldurmuş olan Depp, iki kez iki farklı konservatuarda eğitim almaya hak kazanmış, fakat iki okulu da mezuniyet aşamasında yaşadığı olaylar neticesinde tamamlayamamıştır. Sonrasında da bu konuda pişmanlık yaşadığını söyleyip müzik konusunda eğitim alarak eğitimli bir müzisyen olarak da kariyerine devam etmektedir.


 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..