Blog

Felsefe Nedir? Neden Felsefe Okumalıyım?

Felsefe Nedir? Neden Felsefe Okumalıyım?

Felsefe, genellikle gerçekliğimize güvenip güvenemeyeceğimizin bir çalışmasıdır. 'Yunanca bilge' anlamına gelen filozoftan doğmuştur.

Konu, rasyonel argümanlara dayanan yaşa, konuya ve stile göre bölünmüş birkaç alt alandan oluşmaktadır. Bir Felsefe öğrencisi olarak, insanlık tarihinin en büyük düşünürlerinden bazılarını ve onların varlığını, bilgisini, değerlerini ve aklını araştırır. Buna Sokrates, Platon, Descartes, Marx ve Nietzsche de dahildir.

Nasıl değerlendirmeliyim?

Tüm modüllerde yazılı bir unsur bulunur; Akademik makaleler tüm alanlar için ortaktır ve genellikle her dönem sonunda sınavlar yapılır. Karmaşık konuların düşünülmesini ve değerlendirilmesini teşvik etmek için, muhtemelen kendinizi küçük seminer gruplarında çalışırken bulacaksınız.
 


Neden üniversitede felsefe okuyorsun?
Felsefe Nedir? Neden Felsefe Okumalıyım? 2

Varlığımız hakkında düşünmek ister misiniz? O zaman bir Felsefe eğitimi size uygun olabilir. Mükemmel bir seçim yapmanızın nedenlerinden bazıları:

En entelektüel olarak ödüllendirici konulardan biri olabilir. Felsefe okumak, binlerce yıldır insanlığı meşgul eden sorularla uğraşmaktır.
Felsefenin size öğrettiği beceriler her zaman yüksek talep görecektir Zekayla düşünmeyi, yazmayı ve meydan okumayı öğreneceksiniz.
Felsefe esnek derecede bir seçimdir Mezunlar için tek bir yol yoktur; Hukuk, finans, işletme, tıp, gazetecilik, eğitim, akademi ve daha pek çok yere girebilirsiniz.
Her şeyi daha net görmenizi sağlar Adaletsizlik, dengesizlik ve adaletsizlik her zaman bir Felsefe mezununa daha açık bir ışık verir. Kısıtlamalardan her şeyden daha çok nefret edenler için bir konudur.

 


Mezun olunan iş olanakları

* Mesleki istihdam, normalde diploma gerektiren bir meslek veya mesleği ifade eder.
** Profesyonel olmayan istihdam, normalde bir derece gerektirmeyen bir işe ya da mesleğe işaret eder.

 


İş fırsatları neler?

Felsefe Nedir? Neden Felsefe Okumalıyım? 3
Felsefeyi çalışmak size sunum, araştırma ve iletişim gibi aktarılabilir becerileri öğretecektir. Ayrıca problem çözmede kutunun dışında düşünme yeteneğinizi geliştirecek ve belirsiz düşüncenizi tutarlı bir şekilde nasıl yazacağınızı gösterecektir.

Özel meslek alanları arasında öğretim ve ders verme, avukat, kamu hizmeti, yerel ve ulusal hükümet, pazarlama, gazetecilik, psikoterapi, avukat, İK, halkla ilişkiler ve işe alım bulunmaktadır.

Çok sayıda şirket, İleride Düşün de dahil olmak üzere bu konuda lisansüstü programlar sunar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..