Blog

Fenomen Dizi Behzat Ç. Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Fenomen Dizi Behzat Ç. Karakterleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Behzat Ç.uzun bir aradan sonra yeniden sevenleriyle buluştu ve bir anda herkesi aynı tutkuyla kendine bağlamayı başardı. Yeni sezon bölümlerinde kaldığımız yere göre 6 yıl sonrasını anlatan dizide heyecan dolu bir çok olay sizleri bekliyor. İzlemeyenleri etkilememek adına ipucu vermeden yazımıza geçiş yapıyoruz. Evet arkadaşlar merak etmeyin, herhangi bir spoiler bu yazıda yer almıyor. Bizler sizler için dizi oyuncularının eğitim kariyerlerini mercek altına yatırdık.

Behzat Ç. Karakterleri Hangi Üniversitelerden Mezun?

Berkan Şal (Akbaba)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 1

Dizinin sevilen karakterlerinden bir tanesi olan, adeta radar gibi cinayeti hisseden Akbaba karakterine hayat veren Berkan Şal Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü mezunu. Kendisi aynı zamanda ses yönetmeni.


 


İnanç Konukçu (Hayalet)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 2
İnanç Konukçu, Behzat'ın vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan Hayalet'i canlandırıyor ve kendisi de tıpkı Akbaba gibi Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü mezunu.

 


Canan Ergüder (Savcı Esra)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 3
Behzat amirimizin trajik bir şekilde hayatını kaybeden eşi olan Savcı Esra karakteriyle karşımıza çıkan Canan Ergüder'in eğitim kariyeri bir hayli parlak. Amerika'da Lancaster'daki Franklin and Marshall College'da 4 sene Sosyoloji ve Tiyatro okudu sonra New York Actors Studio Drama School'da oyunculuk üzerine yüksek lisans yaptı.

 


Ege Aydan (Şevket)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 4
Dizide Behzat'ın abisi Şevket'e hayat veren Aydan, İlk olarak Konservatuar kariyeri Bale ile başlamış olsa da boyunun çok uzaması üzerine bırakmak zorunda kalır, ardından da Ankara Devlet Konservatuarı'nda Tiyatro bölümü okur ve yüksek derece ile mezun olur. Ege Aydan'ın ağabeyi de uzun yıllar üst liglerde basketbol oynamış Efe Aydan'dır.

 


Güven Kıraç (Memduh başkan)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 5
Birçok yapımdan tanıdığımız usta oyuncu Güven Kıraç, Behzat Ç.'de bilinenin aksine sinir bozucu ama komik bir karakter olan Memduh Başkana hayat veriyor. Kıraç,Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

 


Nejat İşler (Ercüment Çözer)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 6
Sevilen oyuncu Nejat İşler dizide Behzat'ın gedikli belalarından Ercüment Çözer'e hayat veriyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık bölümü okurken bir anda askere gitme kararı alır ve üniversiteyi bırakır. Askerlik sonrasında ise, şans eseri izlemeye gittiği bir tiyatro oyunundan sonra konservatuar okumaya karar verir ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun olur.

 


Erdal Beşikçioğlu (Behzat)
behzat ç. oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 7
Dizinin bir numaralı karakteri, oyunculuğu ile büyüleyen usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..