Blog

Film Tasarımı Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Film Tasarımı Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Kendi gümüş ekran hissini yaratmayı hayal eden yaratıcı bir ruhsanız, muhtemelen bir Film Yapımı lisans derecesi almak sizin için çok iyi olabilir. Hala çitin üzerinde olanlar için, Film tasarımı derslerini almak için size bazı sebepler sunabiliriz:
Film Tasarımı Okumak için 6 Geçerli Sebep! 1


1- Fikirlerinizi hayat buluyor

Pek çok konuda, gerçek hayatta fikirlerinizi tezahür ettirmek için elde edebileceğiniz en yakın şey bir deneme olacaktır. Bu öngörülemese de, hiçbir şey herkesin takdir edebileceği bir şey üretmekle kıyaslanamaz. Dahası, bir makalenin aksine, Film Yapımında düşünce ve kavramların ifadesi dil ile sınırlı değildir. Çok çeşitli filtreler, kamera açıları ve renkler sizin emrinizde olacak ve vizyonunuzu yansıtmanın hiçbir zaman eksik kalmamasını sağlayacak.
 


2- Heyecan verici kariyer fırsatları

Bir noktada, çoğumuzun film ve televizyonda çalışmasını dilediğimizi söylemek doğru olur. Çok az sanayi, ne kadar havalı göründüğü, ne kadar eğlenceli olması gerektiği ve işinizin bir parçası olarak dünyanın en sevilen ünlülerinden bazılarıyla tanışmanın ne kadar harika olacağı konusunda eşleşebilir. Her ne kadar film ve televizyonda bir kariyer garanti edemesek de bu gerçekten iyi, kesin olan bir şey var: Film Yapımı derecesini sektörde bir işe almak için kullanıyorsanız, tüm arkadaşlarınızın kıskançlığına sahip olacaksınız.

 


3- Alternatif sinemayı keşfedin

Gişe rekorları kıran esque çalkantısını düzenli yapmaktan uzak, bir Film Yapma öğrencisi olarak alternatif temaları keşfetmek için daha az görülen teknikleri kullanan filmler üretmeniz beklenir. Alternatif sinema dünyasına yabancıysanız ve kendi filminizi yaparken nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bir dizi filmi izlemekten daha iyi ne öğrenebilirsiniz? Film Yapımı için Oscar adayları listesinden çok daha fazlası var ve orada kesinlikle seveceğiniz bir şey var.
 


4- Dünyanın her zaman eğlenceye ihtiyacı olacak

Sürekli değişen bir dünyada, pek çok iş ve hatta üniversite konularının eskimiş olma riski vardır. Neyse ki, Film Yapma öğrencileri için bu geçerli değil! Roma amfitiyatrosundan Shakespearean klasiklerine kadar insan ırkı sahne sanatları için her zaman bir tutku yaşamıştır ve Film Yapımı bunun yalnızca enkarnasyonudır. Bu konuda bir derece kazanarak, hiç bitmeyecek bir kariyer için kendinizi hazırlayacaksınız.

 


5- Aktarılabilir beceriler

Bir Film Yapımı derecesini tamamlayıp sizin için kariyer olmadığına karar verseniz bile, çalışmalarınız sırasında etkileyici bir beceri seti geliştirmiş olacaksınız. Belki de en önemlisi, yaratıcı bir fikrin nasıl geliştirileceği ve sonuna kadar görecekleri deneyim kazanacaksınız - herhangi bir sektörde değerli bir özellik. Bazı proje yönetimi becerilerini, karmaşık teknolojiyi ve kendi işlerini analiz etme yeteneğini ekle, gerçekten de yüksek oranda istihdam edilebilir bir birey olarak mezun olacaksın.
 


6- İşe yerleştirmeler ve profesyonel irtibatlar

Film Yapma gibi uygulamalı ve rekabetçi bir sektörde, deneyim ve iletişim, cephaneliğinizdeki en önemli silahlardan ikisidir. Bu alanda bir derece onları çok daha kolay elde etmeyi kolaylaştırır, işe yerleştirme ile genellikle dersin zorunlu bir parçası ve Film Yapma konusunda endüstri deneyimi olan veya yapan insanları tanıyan eğitmen ve öğretmenlerin çoğu. Bu profesyonel temaslar alanı, araştırılmayı bekleyen bir kaynaktır ve bildiğiniz kadar etkileyici olduğundan emin olarak kendinize zarar vermezsiniz!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..