Blog

fi son bölüm

Fi'nin 8. Bölümünden Nefes Kesen ve Eleştirilesi 9 Sahne

DİKKAT AĞIR SPOILER İÇERİR  -  DİKKAT AĞIR SPOILER İÇERİR  -  DİKKAT AĞIR SPOILER İÇERİR 

Türkiye'nin en çok izlenen internet dizisi Fi'nin 8. Bölümü, akıllarda kalan bütün soru işaretlerini silmek, seyirciyi aydınlatmak üzerine çekilmiş gibiydi. Bunlarla birlikte gelişen olaylar, su yüzüne çıkan gerçekler, sırlar, kaçışlar 8. bölümü şüphesiz ki ikinci sezonun en güzel bölümü yaptı. Nefes kesen sahnelerle birlikte, eleştirdiğimiz şeylerde oldu tabii ki. Bu yazıda onlara da yer verdik. Unuttuğumuz sahneler varsa, yorum olarak ekleyebilirsiniz. Keyifli okumalar! 

Eti'nin İntihar Sahnesi 

Eti'nin intiharı ardından dizinin başından beri merak edilen sorular teker teker cevap buldu. Can Manay'ın aslında kim olduğu, Eti'nin Can Manayla nasıl tanıştığı. Aynı zamanda intihar sahnesini tasarlayan ve makyajını yapan ekibin o sanatkar elleri öpülür. Şah damarını kesip, kanı nabza göre akıtmak. Mükemmel emek. 

Göksel 

Aralanan bir sır perdesi daha Göksel oldu ama can acıtan bir perdeydi bu. Aslında neden bu kadar sert ve dünyaya tepkili sorusunun cevabını aldık.  

Can Manay'ın ''Otel Odası'' Şantajı 

Dizinin başından beri Can Manay'ın dokunulmaz adam olmasını sağlayan ve kime gitse kapılarını kapatamadığı o gerçeği öğrenmiş olduk. Görüntüler, Nadir Baltacı'nın pedofili bir sapık olduğunu ve otel odasında öldürdüğü küçük bir çocuğu Sadık Murat Kolhan'a verip, gömmesini istemesi üzerine işlenmiş. Bu görüntüler bir şekilde Sadık'ın karısının eline geçiyor ve bunu kaldıramadığı için Can Manay'a terapiye gidiyor. Senaryo işlerken, acı ve nefret içinizi kaplıyor. 

Sadık Murat Kolhan ve Nadir Baltacı Karşılaşması 

Olayların adamı Sadık Murat Kolhan, Nadir Baltacı'nın sayamadığım kadar kapılı evine gidip, onu elleriyle öldürüyor. Yetmiyor Nadir'in elinde olan bütün görüntüleri toplayıp gazeteci kızımız Özge Egeliye götürüyor. 

Özge Egeli ve Sadık Murat Kolhan Öpüşme Sahnesi

İzleyicilerin iki sezondu beklediği şey oluyor fakat iki sezon beklemişken daha iyi bir sahne görmek isterdik demeden edemiyorum.

Can Manay ve Özge Egeli Karşılaşması 

Özge, Sadıkla vedalaşıp arabaya biniyor ve elindeki görüntülerle yola çıkıyor. Fakat Özge Duruyu uyarmak için provaya gittiğinde Can Manay, Özgeyi takip ediyordu. Bu sahne bana ''seyirciyi uyutan'' geldi. Can Manay'ın beklediği yolun önünde Özge'nin arabayı durdurması. Yani bunu yüzdeye vurduğumuzda yüzde kaç çıkar?

Araba durur durmaz muhteşem bir çarpma sahnesiyle irkiliyoruz ve bam! Can Manay hem Özge'nin içinde olduğu arabayı darmadağın ediyor, hemde görüntüleri alıyor. Seyirci iyice sinir krizi içinde. Hem Sadık kadar akılla işlenmiş bir karakterin Özge'nin elinde o kadar önemli görüntüler varken, yanında kimse olmadan göndermesi de inancılığı kaybettirdi. Türk dizi tarihinin nefret edilen adam listesine Can Manay'ıda ekleyin. 

Duru'nun Yaşadığı Evin Kapı Şifresini Bilmemesi 

Can kaybetme korkusuyla Duru'yu eve kitliyor. Fakat durum şu ki kapının şifresini Duru asla bilmiyor. Hiç mi Can'dan sonra o evden çıkmadın? Yazarken hiç mi gözün takılmadı? Kapıya gidip gidip sürekli yanlış şifre yazıyorsun. Bizi uyutmayın, keyifle izliyoruz. Ha diyorsanız ki Can Manay şifreyi değiştirdi, o zaman bunu belli edecek atıflarda bulunun. Duru artık yanlış şifre yazmasın... 

Duru'nun Asla Açamayıp Can Manay'ın Tekmeyle Açtığı Cam Kapı 

Oda kapısı ve odanın içinde bulunan banyo kapısı aynıydı. İkisi de kırılmaz cam detaylı. Buraya kadar her şey normal ve akışında gidiyor. Fakat Can'nın Özge'yi provada yakalama ümidiyle evden çıkarken  Duru'yu tuvalete kitlediği sahne. Buraya dönüyoruz, kapı asla açılmıyor hatta Duru'nun havalandırma camını kırıp bilmem kaç kat atlaması kadar açılmıyor kapı. Konu böyle işlenmiş. Son sahneye geldiğimizde Duru kendini odaya kitliyor ve evden çıkabilmek için yangın çıkartıyor, aynı kapıyı Can Manay tekmeyle açıyor. Erkek ve kadının kas gücünü tartışacak kadar bilim yoksunu değiliz ama buda biraz şov bence. 

Can Manay ve Duru Durulay'ın Düşme Sahnesi  

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Bensu Tekin

Bensu Tekin

[email protected]

Yaşar Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 2

 • yagmuuur
  15 Şubat 2018 21:08

  Güzel bi uygulama olmuş emeğinize sağlık

  • yagmuuur
   14 Mart 2018 07:42

   Güzel bi uygulama olmuş emeğinize sağlık

   Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..