Blog

Fizik Öğrencilerinin İzlemesi Gereken 5 Film!

Fizik Öğrencilerinin İzlemesi Gereken 5 Film!

 

Merhaba arkadaşlar, her hafta okuduğunuz bölümler hakkında sosyallik içeren içerikler hazırlamaya özen gösteriyoruz ki bölümlerinizi bir de bu açılardan görün istiyoruz.

Bu hafta laboratuvar önlüğümüzü takma vakti geldi. Maddenin ve enerjinin doğası ve özellikleri ile ilgili bilim dalını hatırlıyor musunuz? Evet, fizikten bahsediyoruz. Bildiğiniz her bilim kurgu filmi doğal olarak fiziğe dayanıyor. İşte size Einstein'ı getirecek bir film listesi. Bu listede tek bir uzay filmi olmamasına şaşırmış olabilirsiniz. Endişelenmeyin, gelecek hafta en iyi uzay filmlerinin veya her astronomi öğrencisinin izlemesi gereken filmlerin bir listesini sunacağız.

 


Parçacık Ateşi (2013)
Fizik öğrencilerinin izlemesi gereken filmler! 1

Bu belgesel, bilim adamlarının, tüm maddelerin kökenini araştırmak ve evrenin gizemlerini çözmek için big-bang teorisinden koşulları yeniden yaratma üzerine.

 


Herşeyin Teorisi (2014)
Fizik öğrencilerinin izlemesi gereken filmler! 2

Eddie Redmayne'ın başrol oynadığı bu film, tüm zamanların en büyük doktorlarından birinin hayatına dayanıyor - Stephen Hawking.


 


Einstein ve Eddington (2008)
Fizik öğrencilerinin izlemesi gereken filmler! 3

Bu, Einstein'ın genel görelilik teorisinin, Eddington ile olan ilişkisinin ve bu teorinin dünyaya Dünya Savaşı'na girişinin hikayesidir.

 


Sonsuzluk (1996)
Fizik öğrencilerinin izlemesi gereken filmler! 4

Matthew Broderick'in başrol oynadığı bu biyografik drama filmi, fizikçi Richard Feynman'ın erken yaşamıyla ilgili.

 


Uçurum (1989)
Fizik öğrencilerinin izlemesi gereken filmler! 6

James Cameron bu filmi yönetmede harika bir iş çıkarmış, bilim kurgu ve bilimsel olarak doğru tutmuş. Bu denizin derinliklerine kadar gidiyor.

 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..