Blog

Fransız Mucit 20 Dakikada Fransa'dan İngiltere'ye Uçmayı Başardı!

Fransız Mucit "Flyboard" ile 20 Dakikada Fransa'dan İngiltere'ye Uçmayı Başardı!

Çoğu kişiye göre gerçek dünyanın "Iron Man" i olma yolunda ciddi adımlarla ilerlediği söylenen ve Zapata girişim'in CEO'su olan Franky Zapata bu kez hedeflediği sonuca ulaştı ve herkesi heyecanlandırdı!

Uçan kaykayın mucidi Fransız Franky Zapata, Fransa ile İngiltere'yi ayıran Manş Denizi'ndeki Dover Boğazı'nı uçarak geçti.

Fransız mucit Franky Zapata, uçan kaykayıyla Manş Denizi'ni bu kez başarıyla geçti. Uçan kaykayın mucidi Franky Zapata, Manş'ın en dar yeri olan 35 kilometrelik Dover Boğazı'nı 22 dakikada uçarak geçti.


 


Daha önce başarısız olmuştu!

Fransız mucit Franky Zapata'nın 25 Temmuz'da uçan kaykayıyla Manş Denizi'ni geçme girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Eski jet ski şampiyonu olan Zapata, deneme sırasında denize düşmüştü.

Zapata'nın Manş Denizi ortasında bekletilen bir geminin üzerindeki platforma inerek yakıt alması planlanıyordu. Fakat mucit, bu sırada gemiye inmeyi başaramadı ve denize düşmüştü

 


Ordu için kullanılabilir!
fransız mucit bu kez başardı!Fransız Silahlı Kuvvetler Bakanı Florence Parly, ordunun kaykayı, lojistik ya saldırı platformu olarak deneyeceğini açıklamıştı.
 

Zapata adlı şirketin CEO'su olan Franky Zapata, evinin garajında geliştirdiği kaykayla Aralık'ta ordudan 1,3 milyon euroluk sipariş almıştı.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..