Blog

İngiltere üniversitelerinin gece hayatı

Gece hayatı iyi olan 10 İngiltere ÜniversitesiÖğrenim hayatı söz konusu olduğunda eski dönemlerde herkesin aklına ilk olarak okuyacağı üniversitenin kapsamı ve içinde bulunan eğitmenlerin eğitim seviyeleri gelirdi. Sonrasında ise ulaşım ve rahatlık konusunda merak giderilir ve aktivitelere sıra gelirdi. Yenilenen dünya düzeninde ise bir üniversite hakkında tercih yapılacaksa, artık sosyal imkanları daha fazla ön planda tutulabiliyor. Tam da bu konu ile ilgili olarak İngiltere Üniversiteleri baz alınılarak hazırlanmış bir listeyi sizlere sunuyoruz. Netice itibari ile hep oku oku olmaz ya biraz da eğlenmek gerekir.

University of Bristol

Bristol, şehir bazında çok fazla gece kulübüne ev sahipliği yapmaktadır. Sadece karada değil, bot üzerinde yer alan gece kulüpleri de meşhurdur. Theka en büyük gece mekanı olarak geçer. Diğer yandan canlı performans arayanlar için de Colston Hall Bristol’un en büyük konser mekanıdır. Her hafta jazz, pop, folk, rock gibi konserlere rastlayabilirsiniz. Ayrıca Jongleurs adında komedi temalı gece kulübü de yer alır.


University of Manchester ve Manchester Metropolitan University

Güzel şehir Manchester’ın canlı bir gece hayatına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca dünyaca ünlü barlara da sahiptir ki bunlardan bazıları Ark , TigerTiger ve Suede Club’dır. Ayrıca Manchester’da çok fazla kültürel aktiviteye katılabileceğiniz sirk, tiyatro, konser alanı , eğlence merkezi gibi alanlar bulunmaktadır ve her iki üniversiteye de hitap etmektedir.


University of Liverpool ve Liverpool John Moores University

Eğer parti yapmaktan söz ediyorsanız, Liverpool’dan uzakta bir yer aramayın çünkü en doğru yer burası. İki büyük gece kulübü Circo ve Modo’ya ev sahipliği yapmasının yanı sıra, adım başı bir bara rastlamanız mümkündür. Rastlayamadıklarınız da binaların teras katlarında yer almaktadır ve geneli mekandan ziyade çatı partilerine ev sahipliği yapar. Efsane grup The Beatles’ın evi olduğu için burada çok fazla rock müzik yapan mekana rastlamanız da mümkün. Evet kesinlikle eğlence diyorsanız Liverpool’u düşünün.

 

University of Sussex

Brighton’un sahil kısmında yer alan bu üniversite eğitim konusunda sahip olduğu yüksek başarı gibi öğrencilerinin canlandırdığı gece hayatı ile de ünlüdür. Üniversitenin de tavsiye ettiği The Seven Stars oldukça başarılıdır. Ayrıca İngiltere tarihinin en eski Pub’ı burada bulunmaktadır. Yine Brighton şehrinde kültürel etkinlikleri çok fazla bulabilirsiniz. Tiyatro , konser gibi etkinlikler belki de İngiltere sınırlarında karşılaşabileceğiniz en ucuz eğlencelerdir.


Nottingham Trent University

Sanat galerileri, kokteyl barları ve gerçek bira pubları ; tüm bunlar Nottingham’ı ideal öğrenci şehri yapmaktadır. Henüz öğrenci olanların sıkça takıldığı Stealth, bar konusunda ise Tilt ve Sinatra oldukça popülerdir. Pubların arasında ise Bell Inn ve Canalhouse çok fazla tercih edilir.


Newcastle University

Son birkaç yılda yakaladığı ivme ile popüler öğrenci şehri haline gelmeyi başaran Newcastle, bununla doğru orantılı olarak da eğlencenin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Geleneksel pubların yanında modern barların çok fazla yer aldığı bir şehirdir. The Bigg Market ve Pink Triangle oldukça popüler mekanlardır ve üniversite de buraları tavsiye eder.


Northumbria University

Son 7 yılda 5 kez gece hayatı konusunda ilk sırada yer almayı başarmış bir üniversitedir. Şehrin merkezinde olduğu için öğrencilerin ve öğrenci gruplarının okul kapısından çıktığında karşılaşabileceği mekanlar çok fazla. Ayrıca Northumbria’nın bir başka özelliği de eğitim konusunda en iyi eğitimi veren üniversiteler arasında yer almasıdır. Yine buna karşılık gece hayatına rağmen en başarılı öğrencilerin de mezun olduğu okuldur. En popüler mekanı 3000 öğrenciyi ağırlayabilecek kapasitede olan bir yerdir. Newcastle’ı listede bir numara yapan da bu oluyor belli ki.

İngiltere'nin en prestijli okulları aynı zamanda eğlenceye de oldukça yakınmış, bunu anlamış bulunuyoruz. Öyle ki dersine iyi çalışan herkesin biraz eğlenmeye de ihtiyacı vardır .

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..