Blog

Gelecekte Çok Popüler Olacağı Ön Görülen 5 Meslek!

Gelecekte Çok Popüler Olacağı Ön Görülen 5 Meslek!

Teknolojinin hızına yetişemediğimiz şu yüzyılda her geçen gün bir başka yeniliğe gözümüzü açarken geleceğin farklı bir şekillendiğine de tanık olmuş oluyoruz. Bu yüzden de bu araştırmayı gerçekleştirdiğimizde karşımıza çıkan bir kısmı yeni olan meslek grupları bizi şaşırtmadı çünkü yansımalarını günümüzde oldukça fazla görüyoruz.

Değişen çağ ve yenilenen alışkanlıklar, her zaman olduğu gibi yenilikleri de beraberinde getirmeye devam ederken, yeni dönemde popüler olması beklenen meslekler acaba neler?
 


Dijital Dedektiflik
geleceğe hükmedecek 5 meslek!

Çağın adı dijital iken bazı şeylerin tıpkı reklamcılık gibi dijitale taşınmasını beklemek oldukça mümkün. Aslına bakarsanız bu mesleğin günümüzde kıskanç ya da meraklı insanlarca tanımı başka. Evet doğru bildiniz en masum hali "Stalker"lardır. Fakat bunların bir de saldırı yöntemlerine sahip olanları vardır ki işte o zaman sorun yaşamamız mümkündür. Sosyal medya hesaplarımızda paylaşmakta olduğumuz her bilgi bizlerin ulaşılabilirliğini kolaylaştıran türden ve burada mağduriyet yaşamamak adına kendimizi güvende hissettirecek bu işi çok bilen ve siber saldırılara tepki gösterebilecek dijital dedektiflere ihtiyacımız oldukça fazla olacaktır.
 


Tıbbi Danışmanlar
geleceğe hükmedecek 5 meslek! 1

Dünya üzerinde ne tür değişimler gerçekleşirse gerçekleşsin, tıp insan hayatı devam ettiği sürece değerini yitirmeyecek. Her ne kadar son yıllarda tıbbiyeli sayısında ciddi artışlar yaşanıyor olsa da, gelecekte ameliyatları robotlar da gerçekleştirecek olsa sorumlu kategorisinde yine tıbbiyeli danışmanlara ihtiyaç duyulacaktır.Uzay Hostesliği
geleceğe hükmedecek 5 meslek! 2

SpaceX gibi heyecan verici projeler ve türevlerinin artış göstermesi artık Mars'a yolculuk konusunda inancımızı arttırdı diyebiliriz ve hal böyle olunca da yolculuk esnasında rehberlik edebilecek, rutin süreçleri yönetecek yetkin kişilere ihtiyaç duyulacak ki bu konuda NASA çalışmalara başladı bile. Ve bu da yeni bir iş alanı demek oluyor.
 


Çöp Mühendisliği
geleceğe hükmedecek 5 meslek! 3

Dengesiz nüfus artışı bir yana, bilinçsiz gerçekleştirilen tüketim bir yana derken gelecekte ciddi bir sorun haline gelebilecek çöplerin problem olmaması için onların doğru şekilde işlemler görmesini sağlayacak, alan yönetimi gerçekleştirirken çöplerden alternatif kaynaklar yaratma konusunda çalışmalar gerçekleştirebilecek yetkin elemanlara ihtiyaç söz konusu olacak ki bu da mühendisliği beraberinde getiriyor. İsim sizi yanıltmasın, bu meslek gerçekten ciddi faydalar sağlayacak.
 


Alternatif Enerji Danışmanı
geleceğe hükmedecek 5 meslek! 4
Günümüzde yavaş yavaş sürdürülebilir enerji kaynaklarına yönelmenin önemi anlaşılsa da henüz kullanımı genelleşebilmiş değil. Çevreye verilen büyük zararlar sonucu doğal dengenin hızla bozulması; rüzgâr, güneş, dalga gibi doğal kaynaklardan alternatif enerji üretmenin önemini daha da artırıyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..