Blog

Gelecekteki Teknolojiyi Konu Alan En İyi 5 Kitap

Gelecekteki Teknolojiyi Konu Alan En İyi 5 Kitap

İnsan uygarlığının ortaya çıkışı, navigasyon, avcılık, sulama ve tarım araçlarının geliştirilmesi ve bir süre zarfında hizmetlerin diğer sektörlere yaygınlaştırılması ile yakından bağlantılıdır.

Bu araçlar, teknolojik know-how ve bilgi zamanla arttıkça şifrelenmiş ve iletişim kurmaya başlamıştır. Teknoloji, gerçeklik ve doğa yasalarıyla ilgili gerçeği ve nesnel bilgiyi organize bir arayış olarak ortaya çıktı. 4. sanayi devriminde, teknolojinin günümüz dünyasındaki etkisi birçok entelektüel için ilgi alanı haline geldi.

Bu, günümüzün elektronik cihazlarının çekiciliğini bir miktar azaltan temel bir endişedir. Bugünün geleceği, teknolojik yeniliklerin çok büyük bir ivmesi vaat edebilir, ancak teknolojinin maliyetlerinin olduğunu hatırlamalıyız.

Aşağıda vizyonumuzu bu yönden genişletebilecek kitaplar yer almaktadır. Bunlar belki de gelecekteki teknolojiyle ilgili en iyi kitaplar, uygulanması ve sonuçlarıdır.

1- Brad Stone: Başlangıçlar

Bu kitap, teknoloji ile olan sağlıksız ilişkimize odaklanmakta ve toplumumuz ve ekonomimiz üzerindeki etkilerini vurgulamaktadır. Bir yabancıyla arabaya binmememiz veya bir yabancının evine gitmememiz gerektiği söylenen iki klişe, günümüzün taksi selamlama hizmetleri tarafından kesinlikle alt üst edildi.


2- Adam Alter: Dayanılmaz

Bu, hayatlarımızı kontrol ettiğini kanıtlayan son takıntıları zekice aydınlatan en büyüleyici kitaplardan biri olarak kabul edilir. Bu kitap, ailelerimizi, işletmelerimizi ve ayrıca istikrarımızı korumak için gereken araçları sunar.


3- Tim Wu: Tüccarların Dikkatine!

Bu kitap aslında her büyük markanın ve büyük üreticinin tüketicilerin dikkatini çekmesinin nasıl olduğunu ve işletmelerin daha uzun süre hayatta kalabilmeleri için nasıl bir meta haline getirildiğine odaklanıyor.


4- Jocelyn K. Glei: Günlük Gününüzü Yönetin

Bu kitap, önde gelen 20 yaratıcı akıl bilgeliğiyle doluydu ve yaratıcı bir kişinin odaklanabileceği en büyük becerilere işaret ediyor.


5- Richard Restak: Yeni Beyin

Hiç şüphesiz Yeni Beyin çağının üzerimizde olduğundan şüphesiz ki beyinlerimiz zaten daha önce olduğundan daha farklı çalışıyor. Bu kitap, görüntüye maruz kalmanın beynimizi nasıl etkilediği gibi birçok soruyu yanıtlıyor. Dil imajlarla değiştirilirken beynimizin durumu nedir? Bununla birlikte, kitap diğer birçok soruyu da cevaplıyor.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..