Blog

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

4'te 3'ü denizlerle çevrili olan gezegenimizde bir noktadan bir noktaya aktarım söz konusu olduğunda başvurulan taşımacılık yöntemleri arasında hiç kuşkusuz deniz taşımacılığı başı çekiyor. Özellikle kapasite fazlalığı bu konuda büyük rol oynuyor. Öte yandan bu kadar büyük bir öneme sahip olan gemi taşımacılığı da kendi içerisinde belli bir düzene sahip ki işlemlerin sağlıklı ilerlemesi bütünüyle buna bağlı. İşte tam da bu noktada devreye giren bir mühendislik dalı da gemi makineleri işletme mühendisliği olarak karşımıza çıkıyor.

 


Gemi makineleri işletme mühendisliği nedir?
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler! 1

Adından da çıkarım yapılacağı üzere gemilerin yolculuğa geçiş ve sonrası süreçlerinde tüm teknik detayların idaresinden sorumlu kişilere verilen unvadır. Gemide bulunan her türlü donanımın sorumlusudur. Bu donanımlar; 
mekanik,
elektronik,
kazanlar,
ana makine,
yardımcı makineler gibi sınıflandırılabilir ve tüm bunlara ek olarak kargo sistemlerinin tüm süreçlerinden ve işletmeciliğinden de sorumlu olurlar.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler! 2

Bu denli yüksek sorumluluğa sahip bir bölüm söz konusu olduğunda akla türlü sorular gelmesi olasıdır. Sizler bu satırları okurken elbette kazanç durumlarını merak ettiğinizi hisseder gibiyiz. Evet bu mühendislik dalının yıpranma payı oldukça fazla olduğu için kazanç durumu da doğru orantılı olarak artış gösteriyor diyebiliriz.

Bu bölümde tercihlerinizin yanında denizcilik konusunda uygunluğunuz da test edilir ki ilerleyen süreç sizin için çile durumuna dönüşmesin ve tüm bunların dışında bir kabul süreci sizi bekler.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..