Blog

Gıda mühendisliği

Gıda Mühendisliği Okuyanları Hayattan Soğutan 5 tespit

Mühendislik, üretilecek olan bir şeyin süreçlerinin doğru takip edilmesini sağlayan kişilere verilen unvandır. Bu yüzden günümüzde birçok alanda mühendislik departmanları açılmıştır fakat bazı bölümlere getirilen bu mühendislikler mahalle kültüründe bir kalıba sığdırılamadığından ciddi anlamda savaş vermeniz mümkkündür.

Gıda Mühendisliği, bu saçma durumlara en fazla maruz kalan mühendislik alanlarından bir tanesidir ve onların mutlaka karşılaşacağı 5 dahiyane tespiti sizler için sıraladık.


Durun Ben Gıda Mühendisiyim!

Gıdanın Mühendisi Mi Olurmuş?

Bakın bu cümleyi dile getirenler teyze , dede , nene ve amca gibi ihtiyar heyeti tarafından dile getirilmiş olsa belki kabul edebilirsiniz hatta, teyzelerin, amcaların söylemesi o kadar koymaz da okumuş cahillerin bunu dile getirmeleri sinemizde bir yaradır. Geçiştirin ve oradan uzaklaşın

Gıda Mühendisi “Ha Şimdi Oldu, Aşçı Olacaksın”

Derin nefes alın daha sonra sakince gülümseyin. Sonra da "Evet, yumurtayı doğru kırmayı öğreniyoruz" deyin

 

 

Söyle Bakalım Neyi Yiyelim Neyi Yemeyelim ?

İlk başlarda çok normal gelebilir ama arkası gelmeye başlayınca bir anda ağzınızdan küfürler kaçabilir.Bu yüzden bu maddeyle olabildiğince uzak temas kurun.

Sanki Çok Bir Şey Yapıyormuş Gibi

Bu bakışlara ve cümlelere maruz kalmanız çok doğal, oysaki onların haberi dahi olmadan birçok konuda sağlıklı ve düzgün gıdalara erişmelerini sağlıyorsunuz ama teşekkürü çok görüyorlar.

"Ben Seni Bugünlere Sağlıklı Getirdiysem Senden Daha İyi Mühendisim Demektir!"

Evet mutfak hakimiyeti kimde ise bu konuda çok fazla zıtlaşmanız söz konusu olabilir arkadaşlar ama üzülmeyin bir süre sonra alışıyorsunuz.

Şaka bir yana aslında ülkemizde birçok mühendislik konusunda bu tür cümlelerle karşılaşmanız olası. Bunun da sebebi, insanların kafasında oluşmuş olan "Mühendis" algısıdır. Belki de yanlış algı, bugün mühendislerin bu tür durumlarla karşılaşmasına sebep oluyordur.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..