Blog

Girişiminizi Hızlıca Büyütmeniz için 3 Akıllı Yol!

Girişiminizi Hızlıca Büyütmeniz için 3 Akıllı Yol!

Yeni bir girişimin karşılaştığı birçok zorluk vardır. Üzücü gerçek şu ki, başarılı olmaktan çok daha fazla girişim başarısız oluyor ve bu da umutlu girişimcilerin girişimlerinin mümkün olduğunca yalın ve verimli olmasını sağlamaları gerektiği anlamına geliyor. Kaynaklar zeminde zayıf olduğunda bu oldukça zor olabilir. Bununla birlikte, verimlilik başlangıç ​​alanında çok kritik olduğundan, önceliklendirilmesi gerekir. Bu, doğru stratejilerden ve doğru teknolojilerden yararlanmanın en iyi yollarını bilmek anlamına gelir. Yeni bir başlangıç ​​yapmak üzereyseniz ve daha akıcı bir çalışma ortamının geliştirilmesi hakkında fazla düşünmediyseniz, ince ayar yapmaya başlamanız gereken yer burasıdır.
 


Yetenek Arıyor
Girişiminizi Hızlıca Büyütmeniz için 3 Akıllı Yol! 1
Girişimlerin çoğunluğu, bir gelir akışı olana kadar ekipleri işe almaktan kaçınmalıdır. Bu karlar ortaya çıkmaya başladığında (veya bir yatırımcıya kaynak sağladığınızda), doğru takımı oluşturmaya başlamanın zamanı gelmiştir. Bu aşamadaki amaç, çevreye birden fazla beceri seti getirebilecek yetenekler aramak ve işe almak olmalıdır. Öğrenmeye hevesli, ancak zaten değerli becerilere sahip olan işe alın. Doğru ekibe sahip değilseniz, seçtiğiniz ek düzene sokma stratejilerinin tümü azalır. Kültürün beceri ve deneyim kadar önemli olduğunu düşünün.

 


Adım Adım Büyüme
Girişiminizi Hızlıca Büyütmeniz için 3 Akıllı Yol! 2

Birçok başlangıç ​​operatörü, kısa ticari dönemlerinin geri kalanını başlatmak için acele eder ve iş taleplerini karşılamaya çalışırken çılgınca harcar. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Yönetilebilir büyümeye öncelik vermelisiniz, bu yüzden düzenli olarak kontrol edilen iyi tanımlanmış bir eylem planı ve büyüme stratejisine sahip olmak akıllıdır. En iyi görev yönetimi yazılımı seçeneklerinden yararlanmak başlangıç ​​alanında hayati önem taşır, çünkü bazı görevlerin kolayca gözden kaçabileceği veya gözden kaçabileceği çok fazla şey vardır. Yavaş büyüme bir endişe kaynağı olsa da, hızlı ölçeklendirmenin neden olduğu hasar felaketli olabilir.

 


Daima Kes ve Hassaslaştır
Girişiminizi Hızlıca Büyütmeniz için 3 Akıllı Yol! 3

Verimlilik bir sabit değildir ve yapılan bir eylemdir. Her zaman izlenmeli ve ölçülmelidir. Arkanıza yaslanıp neyin işe yarayıp neyin yaramadığına baktığınızda bu çok daha kolay olur. Girişimlerle ilgili yaygın sorunlardan biri, personelin, ekipmanın ve kaynakların aşırı yüklenmesi, yalnızca büyük çoğunluğun umulduğu gibi çalışmadığını veya ihtiyaç duyulmadığını bulmaktır. Temel kaynaklarınızı koruduğunuzdan emin olun, ancak gereksiz olduğunu kanıtlayan her şeyden kurtulun. Başlangıçtan ne kadar fazla atık keserseniz, yağsız bir işlem de gerçekleşir. Bu, daha az işletme maliyeti, daha az atık ve verimlilik ve kârlılığa kaçınılmaz bir baskı anlamına gelir.

Çevik ve proaktif değilse başlangıçların kısa bir ömrü olabilir. Düzene sokmak, lansmanınıza bir ay kaldığınızda dikkate alınması gereken bir şey değildir. Verimliliğe odaklanarak ilk günden itibaren başlangıç ​​yapınızı geliştirin. Kolaylaştırma stratejinizi ne kadar uzun süre bırakırsanız, barikatlardan kurtulmak o kadar zor olacaktır ve bu da büyüme potansiyelinize gereksiz kısıtlamalar koymak anlamına gelir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..